Před začátkem této sezóny vyšlo velice kontroverzní upravení pravidel chování fanoušků na stadionu. Když Řezníček oznámil stop vulgaritám, nadávkám a urážkám, spousty fanoušků si nepřipouštěla, že by se tato slova mohla stát realitou. První pokuta přišla pro Plzeň, když její fanoušci byli vulgární zrovna proti pardubickému týmu. Nyní se přidala i brněnská Kometa. Pokuty jsou sice směšné (2000 a 5000 Kč), avšak princip, že Řezníček, případně Holý, trestají kluby za to, že si fanoušci během zápasů uleví nadávkou je dle mého názoru absolutně scestný a v konečném důsledku to ničí český hokej. Řezníček žije snad v jakési bublině, možná si neuvědomil, že už u moci není KSČ, a tak se možná dočkáme i zákazu pití piva, zákazu tleskání, zákazu bubnování a vyvrcholí to zákazem smíchu a ze zimních stadionů se stanou království smutku.

Nejsem žádný příznivce přehnaných vulgarit, či rasistických nadávek, nedej bože násilí na stadionech. Trestání házení předmětů na ledovou plochu je naprosto v pořádku a naopak bych zpřísnil postihy individuálních aktérů – nikoliv klubů. Pokud ale fanoušci, energicky podporující svůj oblíbený tým, v euforii a emocích cítí křivdu od rozhodčích, dají to najevo – a to je naprosto v pořádku a k hokeji to patří. Živí to atmosféru přímo na stadionu a ta je pak doslova elektrizující. Stejně tak „štengrování“ mezi tradičními rivaly – kdo si v životě nezařval „Slavie hov*o je“ , případně „Brno Brno buzera*tů plno“? Toto naprosto hloupé pravidlo pokutování vulgarit a nevhodného chování bojuje právě proti tomuto, proti „budování“ atmosféry na stadionech, aneb jen sluníčkově!

Proč chce Řezníček atmosféru na stadionech zabít těmito represemi? Proč se Řezníček inspiruje českým fotbalem? Chtějí snad snížit návštěvnost na stadionech, případně znechutit lidem hokej? Proč?

Fankluby po celé ČR reagovali na tuto absurdní situaci společným otevřeným dopisem (odkaz zde).

Tato velice nešťastná rozhodnutí ze strany ČSLH a APK budou mít zcela jistě další důsledky – napříč fankluby týmů ELH zaznívají slova o stávkách fanoušků, transparentech proti Řezníčkovi a Holému a další nápady. O všech událostech přinesu informace.

Jaký je Váš názor na pokutování klubů za projevy fanoušků?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...