Hokej

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

stará hokejka

Re: Hokej

Příspěvekod stará hokejka » 17 říj 2020 18:32

Bikhu píše:Hokej.cz:

Bývalý obránce Dynama má v KHL formu
Ruský obránce Daniil Miromanov, jenž nedávno nastupoval za Dynamo, má v letošní KHL formu. Zadák Soči si v 15 utkáních připsal 2 góly a 9 nahrávek, bodoval v osmi z posledních devíti zápasů. Miromanov je nejproduktivnějším hráčem svého týmu a druhý v bodování obránců celé soutěže.

Vzpomínám, že se na něho víceméně nadávalo, já ale myslím, že se z něj dalo dostat víc a marnej případ on nebyl.

Lík37

Příspěvekod Lík37 » 17 říj 2020 19:54

FOGLIK píše:Vidím to stejně. Bohužel se to zvrtává a bude asi ještě hůř.

Bude, to si piš!

dani.12

Re: RE: Re: Hokej

Příspěvekod dani.12 » 17 říj 2020 22:42

Muf píše:Asi to sem nepatří, ale nemůžu si pomoct:

Pražská Letná,rok 1940.....vlevo čeští fotbalisté,vpravo fotbalisté Waffen SS .

Korektnost ano, ale jde to i jinak. :think:
Ale patří....

Mě na tom nejvíc sere to, že UEFA je samý NO TO RACISM, za jakýkoliv politický projev bez uvažování pokutuje a najednou se tu otevřeně podporuje rasistický hnutí zasranejch radikálních levičáků.

Jak už mě českej fotbalovej nároďák léta nebere a koukám spíš jen z povinnosti, tak po tomhle už nemám jedinej důvod. Hrdej národní tým, hovno, zase banda pokořených chudáků bez jakékoliv identity. Zlomenej národ jsme. Pod tíhou čtyřiceti let ideologie, před kterou, v hezčím pozlátku, opět klečíme.

Jakub82

Příspěvekod Jakub82 » 17 říj 2020 23:17

dani.12 píše:Ale patří....

Mě na tom nejvíc sere to, že UEFA je samý NO TO RACISM, za jakýkoliv politický projev bez uvažování pokutuje a najednou se tu otevřeně podporuje rasistický hnutí zasranejch radikálních levičáků.

Jak už mě českej fotbalovej nároďák léta nebere a koukám spíš jen z povinnosti, tak po tomhle už nemám jedinej důvod. Hrdej národní tým, hovno, zase banda pokořených chudáků bez jakékoliv identity. Zlomenej národ jsme. Pod tíhou čtyřiceti let ideologie, před kterou, v hezčím pozlátku, opět klečíme.

I když to je moc smutný, tak jsi to napsal přesně!

PL8

Příspěvekod PL8 » 17 říj 2020 23:20

dani.12 píše:... Hrdej národní tým, hovno, zase banda pokořených chudáků bez jakékoliv identity. Zlomenej národ jsme. Pod tíhou čtyřiceti let ideologie, před kterou, v hezčím pozlátku, opět klečíme.

Nevím, jestli jsem ti dobře porozuměl těch 40 let. Asi máš na mysli 1948-89(???).
Já jsem si myslel taky, že část našich negativních národních vlastností jde za socíkem, ale když si trochu prolistuješ naše dějiny, zjistíš, že to tak zcela neplatí.
Za první republiky jsme se chovali jako lidi zběsile, dnes se to taky dost přibarvuje...
Jsou dvě - tři období, kdy jsme opravdu zvedli hlavu - za Přemysla Otakara, za Karla IV a za Husitů. Pak nás Habsburci 300 let vzdělávali, ale také drželi u huby. Fakt je, že to bylo asi relativně klidné, ale z hlediska národa pasivní období (když trochu zapomenu na Obrození). Řekl bych, že v Rakousko-Uhersku jsme se definitivně zlomili... A už jsme se z toho nevyhrabali... Že by - "zatím"???

FOGLIK

Příspěvekod FOGLIK » 18 říj 2020 07:33

PL8 píše:Nevím, jestli jsem ti dobře porozuměl těch 40 let. Asi máš na mysli 1948-89(???).
Já jsem si myslel taky, že část našich negativních národních vlastností jde za socíkem, ale když si trochu prolistuješ naše dějiny, zjistíš, že to tak zcela neplatí.
Za první republiky jsme se chovali jako lidi zběsile, dnes se to taky dost přibarvuje...
Jsou dvě - tři období, kdy jsme opravdu zvedli hlavu - za Přemysla Otakara, za Karla IV a za Husitů. Pak nás Habsburci 300 let vzdělávali, ale také drželi u huby. Fakt je, že to bylo asi relativně klidné, ale z hlediska národa pasivní období (když trochu zapomenu na Obrození). Řekl bych, že v Rakousko-Uhersku jsme se definitivně zlomili... A už jsme se z toho nevyhrabali... Že by - "zatím"???

Problém byla bílá hora a poprava 27 českých pánů. Vlastně byla zlikvidována nejvzpurnější část národa.

Adam

Příspěvekod Adam » 18 říj 2020 09:07

FOGLIK píše:Problém byla bílá hora a poprava 27 českých pánů. Vlastně byla zlikvidována nejvzpurnější část národa.

No nechci vám do toho kecat, ale jako student historie se ozvat musim. Ten konflikt byl spíše mocenský a náboženský, ne národnostní.
K té slavné popravě - jednak to nebyli pánové, a jednak třetina z nich ani neuměla česky.

subris

Příspěvekod subris » 18 říj 2020 09:16

... na webu rozhovor s Davidem Havířem. Super, toho hráče srm si kdysi oblíbil, když přišel. Když začal povídat o mistrovské sezóně, rivalita prazaci, výjezdy do O2 arény, srdce zaplesalo :)
.... #zadynamo

PL8

Příspěvekod PL8 » 18 říj 2020 09:36

Adam píše:No nechci vám do toho kecat, ale jako student historie se ozvat musim. Ten konflikt byl spíše mocenský a náboženský, ne národnostní.
K té slavné popravě - jednak to nebyli pánové, a jednak třetina z nich ani neuměla česky.

<Adame>, v podstatě máš pravdu, ale já musím souhlasit i s <Foglikem>. Tehdy se asi nehrálo moc "na národy", ale šlo opravdu o moc (a jako záminka náboženství - souhlas), ale čím větší pán, koalice pánů (panství), tím rychlejší uvědomování si postupně "národní"... A v tom to je. Za Přémy Oty jsme byli království možná spíš mocenský prostor "od Baltu až po Středozemní moře" (zhruba řečeno). Karlík vlastně vládl celé Evropě. Beznárodní, spíš knížetské. Tam se asi od středověku formoval národ - po Bílé Hoře šmitec. Taky je pravda, že hlavní řečí byla němčina. To bez debat. A na Staromáči přišli o hlavu snad jen tři páni...
Nechci se hádat, ale to si myslím, a když vidím směřování současné Evropy, hodně mně to středověk připomíná. Jen si nejsem jistý, jaká je úloha národa dnes, jestli má nějaký význam, když jsou lidi schopní se ho vzdát tak snadno. Já vím, za peníze v Praze dům... Je to tak a nikdo se nemůže zlobit. Tak co s tím?
Převedeno na hokej: Dokud byly tři lajny z Pardubic a polovina čtvrté odjinud, byl to "náš hokej". V současných podmínkách je to "hokej u nás" a vám, mladším, to nevadí, zvykli jste si...
Asi taky dobře. (???)

Adam

Příspěvekod Adam » 18 říj 2020 10:37

PL8 píše:<Adame>, v podstatě máš pravdu, ale já musím souhlasit i s <Foglikem>. Tehdy se asi nehrálo moc "na národy", ale šlo opravdu o moc (a jako záminka náboženství - souhlas), ale čím větší pán, koalice pánů (panství), tím rychlejší uvědomování si postupně "národní"... A v tom to je. Za Přémy Oty jsme byli království možná spíš mocenský prostor "od Baltu až po Středozemní moře" (zhruba řečeno). Karlík vlastně vládl celé Evropě. Beznárodní, spíš knížetské. Tam se asi od středověku formoval národ - po Bílé Hoře šmitec. Taky je pravda, že hlavní řečí byla němčina. To bez debat. A na Staromáči přišli o hlavu snad jen tři páni...
Nechci se hádat, ale to si myslím, a když vidím směřování současné Evropy, hodně mně to středověk připomíná. Jen si nejsem jistý, jaká je úloha národa dnes, jestli má nějaký význam, když jsou lidi schopní se ho vzdát tak snadno. Já vím, za peníze v Praze dům... Je to tak a nikdo se nemůže zlobit. Tak co s tím?
Převedeno na hokej: Dokud byly tři lajny z Pardubic a polovina čtvrté odjinud, byl to "náš hokej". V současných podmínkách je to "hokej u nás" a vám, mladším, to nevadí, zvykli jste si...
Asi taky dobře. (???)

Systematická germanizace tady nikdy nebyla, německy se mluvilo ve vyšších vrstvách, protože němčina měla vyšší prestiž, a po nucené emigraci protestantů tady bylo málo česky mluvící inteligence. Pokud by to někoho zajímalo, tak tady to velice poutavě vykládá jazykovědec Karel Oliva (čas 48:00 - 1:20:35):
https://youtu.be/p947AIyO8DQ
Co se týče směřování současného světa, tak se mi také nelíbí, ale o český národ a český jazyk se opravdu nebojím :)

FOGLIK

Příspěvekod FOGLIK » 18 říj 2020 13:43

Adam píše:Systematická germanizace tady nikdy nebyla, německy se mluvilo ve vyšších vrstvách, protože němčina měla vyšší prestiž, a po nucené emigraci protestantů tady bylo málo česky mluvící inteligence. Pokud by to někoho zajímalo, tak tady to velice poutavě vykládá jazykovědec Karel Oliva (čas 48:00 - 1:20:35):
https://youtu.be/p947AIyO8DQ
Co se týče směřování současného světa, tak se mi také nelíbí, ale o český národ a český jazyk se opravdu nebojím :)

Díky za osvětu. Kouknu na to. Vím , že to sem nepatří. Ale mám nakoupených spousta knih od Vlastimila Vondrušky. Snad se na ně někdy budu mít čas.

Rony60

Příspěvekod Rony60 » 18 říj 2020 16:19

FOGLIK píše:Díky za osvětu. Kouknu na to. Vím , že to sem nepatří. Ale mám nakoupených spousta knih od Vlastimila Vondrušky. Snad se na ně někdy budu mít čas.

Vondruška je všechno, jenom ne historik.

car

Příspěvekod car » 18 říj 2020 16:56

Rony60 píše:Vondruška je všechno, jenom ne historik.

Vlastimil Vondruška samozřejmě je historik, to bych ho zase neshazoval. Akorát pokud se nepletu tak již od počátku devadesátých let nepublikuje odborné práce, ale beletrií jejíž příběhy zasazuje do období středověku, tchýně to čte, nějaké knížky jsem ji i kupoval – detektivky s Oldřichem z Chlumu, ale nečetl. Nejsem znalec jeho díla, ale odbornou publikaci jsem od něj neviděl, Přemyslovská epopej a Husitská epopej, ty názvy asi nemám přesně, jsou pokud vím taky „jen“ romány. Ale četl jsem (nedočetl) od něj Breviář pozitivní anarchie, takový úvahy o společnosti.
Přidáme k politice, medicíně, virologií, epidemiologií ještě historií? V ní bych se aspoň chytal, trochu.

Rony60

Příspěvekod Rony60 » 18 říj 2020 18:14

car píše:Vlastimil Vondruška samozřejmě je historik, to bych ho zase neshazoval. Akorát pokud se nepletu tak již od počátku devadesátých let nepublikuje odborné práce, ale beletrií jejíž příběhy zasazuje do období středověku, tchýně to čte, nějaké knížky jsem ji i kupoval – detektivky s Oldřichem z Chlumu, ale nečetl. Nejsem znalec jeho díla, ale odbornou publikaci jsem od něj neviděl, Přemyslovská epopej a Husitská epopej, ty názvy asi nemám přesně, jsou pokud vím taky „jen“ romány. Ale četl jsem (nedočetl) od něj Breviář pozitivní anarchie, takový úvahy o společnosti.
Přidáme k politice, medicíně, virologií, epidemiologií ještě historií? V ní bych se aspoň chytal, trochu.

Ok, snižovat ho nechci. Ale právě ty jeho romány často lidi berou jako odborné knihy.

car

Příspěvekod car » 18 říj 2020 21:15

Rony60
Jéžiš, to snad ne. Jakože, chci se dozvědět něco o Ludvíku XIV., tak si pustím Angeliku. Asi máš recht. Ale radši nebudu hodnotit, protože jsem to fakt nečetl a nevím jak ty knížky třeba o těch Přemyslovcích vypadají.

Orosená_desítka

Příspěvekod Orosená_desítka » 19 říj 2020 06:52

Vondruška : naprosto perfektně "čtivé" ! A historii zná a popisuje perfektně....
Co je pro nás nejhorší v jeho jedné knize je ale bohužel blízká budoucnost, z toho mrazí a západní a severní Evropa bohužel k tomuto cíli nezadržitelně míří... Držme si klobouky, jedeme z kopce... Covid překonáme jako lidstvo, bohužel máme jiný problém - Evropa se nezadržitelně mění a většina veřejnosti a médií má bohužel klapky na očích... Nevratný proces... A Evropa je relativně malá... 5 miliard lidiček se sem bohužel nevejde... No nic, přeji vám příjemný týden a držte se Dynamo kamarádi.

P.S. Jmenuje se ta knížka Kronika zániku Evropy. (Pozor jen pro silné a odolné osobnosti.... slabším jedincům by se mohlo po přečtení přitížit...)

Stars

Příspěvekod Stars » 19 říj 2020 15:30

asi to tu už bylo, ale neskutečné co chytil, v tom Buffalu .....rozsah kloubů, jak Zlatan Ibrahimovič
https://www.youtube.com/watch?v=YBA_k1NSgnI

FOGLIK

Příspěvekod FOGLIK » 19 říj 2020 15:59

Stars píše:asi to tu už bylo, ale neskutečné co chytil, v tom Buffalu .....rozsah kloubů, jak Zlatan Ibrahimovič
https://www.youtube.com/watch?v=YBA_k1NSgnI

To mě připomíná, jak jsme byli loni v Americe. Tak tam jeden šéf podniku říkal, česky znám dvě slova. Dominik Hašek.

jimmypop

Příspěvekod jimmypop » 19 říj 2020 16:45

potenciál jedničky draftu nenaplnil vůbec. Ale toto

https://youtu.be/KwOqrd9-bv0

dani.12

Příspěvekod dani.12 » 19 říj 2020 16:52

https://isport.blesk.cz/clanek/hokej/38 ... chody.html

To je fakt kokot, víc napsat nemůžu, jelikož mi došla slušná slova. Svaz by měl okamžitě jednat a na minutu tohoto prosťáčka vyrazit. :grr:

PL8

Příspěvekod PL8 » 19 říj 2020 17:37

dani.12 píše:https://isport.blesk.cz/clanek/hokej/385871/ujcikovo-svedectvi-z-demonstrace-policejni-provokace-ucpane-vychody.html

To je fakt kokot, víc napsat nemůžu, jelikož mi došla slušná slova. Svaz by měl okamžitě jednat a na minutu tohoto prosťáčka vyrazit. :grr:

<dani.12>, nedělej rychlé soudy. Nedělej toho prosťáčka ze sebe.
Zvaž: Ujčík patří mezi "vyvolené" v našem hokeji. PŘESTO šel na takovou akci. Za zády mu stojí jednoznačně proANO svaz v čele s Králem a peněženkou ANO Hniličkou. Přesto se do toho Ujčík pustil. Neměl bys to spíš hodnotit s respektem? Není to právě to, co všichni (alespoň předpokládám) uznáváme: rozličné názory?
Proč v Německu proběhla (abych se nespletl - myslím v Dortmundu??? - vůbec si nejsem jistý) stejná nebo podobná akce zcela bez přítomnosti policie? A skončila v klidu...
Když půjdu proti tobě po ulici a dám ti facku, vezmeš vysvětlení, že to bylo proto, aby ses pro jistotu uklidnil?
Pokud Ujčík nelže (a to by měl novinář ověřit), bylo to všechno trochu jinak, než "ofiko" média zveřejnila. Tady je potřeba <iSport.Blesk> pochválit... Proč máme věřit vládě, jejíž premier práší jak je zrovna pro něj výhodné a chová se nesystémově a jejíž ministr vnitra veřejně přizná, že s druhou vlnou nasekala vláda chyby? A přesto dál přijímají opatření a ještě je drze zdůvodňují a vyhrožují dopředu represemi.
Čeští vědci vyvíjejí vakcínu, jsou ve stádiu zkoušek na myších. Do zkoušek na lidech je prý ještě daleko. Kdo to platí? A kolik? K čemu to je, když velké mezinárodní firmy už jsou v nějakých pokročilejších fázích? Už mají dokonce smlouvy s vládami o odběru miliónů dávek...

Gumid

Příspěvekod Gumid » 19 říj 2020 17:37

dani.12 píše:https://isport.blesk.cz/clanek/hokej/385871/ujcikovo-svedectvi-z-demonstrace-policejni-provokace-ucpane-vychody.html

Král tvrdí, že každý má právo na názor. To je pravda, pokud ovšem nespojíš své jméno s veřejnou instituci, kterou reprezentuješ. Tam již na podobné "vlastní názory" není v žádném případě prostor.

Obrázek
Naposledy upravil(a) Gumid dne 19 říj 2020 17:53, celkem upraveno 1 x.

av69

Příspěvekod av69 » 19 říj 2020 17:50

Ještě si hraje na disidenta a přirovnává zásah policie k listopadu 1989. Doufám, že si taky zařval "Prymula do plynu" jako další inteligenti tam. Stačí se podívat na fotky a videa z té akce. Samej slušnej člověk, kterej přišel pokojně vyjádřit svůj názor...s kuklou na hlavě a dělobuchem v ruce. Ještě bych dodal, že celá tahle akce udělala sportu hodně medvědí službu.
Naposledy upravil(a) av69 dne 19 říj 2020 17:57, celkem upraveno 1 x.

JirkaPCE

Příspěvekod JirkaPCE » 19 říj 2020 17:54

Tohle by se tam strhlo tak jako tak. Idioti kterým rozhodně nejde o sport, akorát se nemůžou prát, když se nehraje fotbal, možná tam byli i nějací z hokeje, si našli jinou příležitost, chovat se jako hovada. Ujčík vždycky působil jako trochu jednodušší a tímhle prakticky zastáváním se těch individuí, že je někdo vyprovokoval, to jenom potvrdil.

Gumid

Příspěvekod Gumid » 19 říj 2020 18:00

av69 píše:Ještě si hraje na disidenta a přirovnává zásah policie k listopadu 1989. Doufám, že si taky zařval "Prymula do plynu" jako další inteligenti tam. Stačí se podívat na fotky a videa z té akce. Samej slušnej člověk, kterej přišel pokojně vyjádřit svůj názor...s kuklou na hlavě a dělobuchem v ruce. Ještě bych dodal, že celá tahle akce udělala sportu hodně medvědí službu.

Jseš si tím rokem jistý? Dle účastníků je to jinak :) https://twitter.com/i/status/1317887827263295490

A byla to jatka :)

Obrázek

Zpět na “Diskuzní forum”