Hokej

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

PL8

Re: Hokej

Příspěvekod PL8 » 25 zář 2020 22:50

Sweník píše:Tady nelze nic namítat, ani se nesestupuje, takže kdy jindy? Ale pozor, Plzeň to udělala dobře, nechat poznat kabinu, dvě střídání a makej dál..
Známe extraligu, hráči jako Ševc a další by takovému klukovi dokázali během vteřiny ukončit kariéru, tady opatrnost chápu. Klub musí dát jasně najevo, že daný hráč bude slušný a stráví na ledě maximálně tři minuty.. Například Kruliše se údajně báli mladí Kladeňáci i na tréninku. Pusť mladého kluka s talentem na led, dej mu prostor, udělá si svým umem z jiných "legraci" a sejme ho borec typu Hollanda nebo dokonce český hráč..
I když můj názor je, že hráč s talentem by měl automaticky počítat, že po něm všichni okamžitě půjdou, prošla si tím "honem" většina kluků, co něco dokázali. Někteří měli štěstí, jiní už méně..

Velmi podobně si to myslím i já. Už loni jsem psal - Formánka (já bych dnes vzal i Pavlatu, z něj bude jednou řídící centrum) vzít na zápas někam ven, nechat je dvakrát třikrát sklouznout a dolů. 1) aby poznali prostředí, 2) aby věděli, že když budou makat, mají jistý flek, protože klub už na ně čeká.
Všiml sis třeba toho Jiříčka (on je to sice pořádnej Jirka, ale bez zkušeností), jak se jako bek dostal normálně do gólové šance, a když nedal, vůbec nezmatkoval, drze sebral kotouč vlastnímu hráči vystřelil znovu (gól)... To stačí, abych věděl, že je to kořínek, který půjde za pukem. Nic víc dnes hráč (skoro) nepotřebuje.
Vyhazovat trenéra je blbost. Je čas a letos obzvláště. Je potřeba zjistit, v čem je chyba - dnes musí jít hokej do pohybu všech pěti hráčů. Neexistuje, aby jeden přestal bruslit a čuměl, je potřeba, aby hráči jeden za druhým (podle toho, kde je hra) dojížděli (jako na kolotoči) dovnitř situací a pomáhali hráči s kotoučem - mně se nechce psát slovo rotace, protože je profláknuté, ale je to přesně ono.
Pozor, Olomouc už třetím rokem nejsou žádní nýmandi. Je to tým, který systematicky od odchodu Jirky Dopity vytahuje noname plejery a juniory. Hrajou špičkově - jsou v pohybu (podle mého vliv Tomajka). Pamatujete lajnu Kratěna-Broš-Tomajko? Co byla jejich největší deviza? neustálý pohyb sem a tam. Jeden za druhého. Ukazovat se a pomáhat si. Bylo těžké je připravit o kotouč. A nebyli to přitom žádní bijci. Všechno založené na intuitivním, smysluplném pohybu. Jejich hráčské IQ bylo hodně vysoké.

Zapchan

Příspěvekod Zapchan » 25 zář 2020 22:57

Jakub82 píše:Kousal - super hráč, ale nikdy to nebude lídr. Chybí mně k němu lepší hráči
Tybor - hráč si druhé pětky max. Góly umí dát.
Blumel - velký talent, ale zatím ne do první pětky
Poulíček - toho by chtěla většina extraligy
Svačina - průměr extraligy a už to bude jenom horší
Mandát - bojovník a hráč se srdcem, ale nevím jestli to je rozdílový hráč.
Clarieux - pár momentů (šňůr) bude mít, ale jinak průměr
Kusý - bude vždy max průměr extraligy, i když má zlaté ruce
Zeman - určitě talent
Anděl - průměr
Machala - hokejista do této doby (fantastický bruslař, ale bohužel to asi nedá hlavou.
My vážně máme průměrný útok.

V podstatě souhlas.Pro mě je největším zklamáním Machala,před cca 2 lety jsem čekal že se brzy stane lídrem týmu,ale už jsem nad ním zlomil hůl. Honza Mandát mi přijde v této sezoně mírně zpomalen,ale je to dříč a srdcař. Kusý věčný talent,ale je málo fyzicky disponovaný a je to prostě ten průměr. Jak už jsem psal,měli jsme růžové brýle. Je to na střed tabulky. Nemůžeme čekat okamžitý útok na špičku,když jsme roky marní.

PL8

Příspěvekod PL8 » 25 zář 2020 23:09

Ještě k některým hráčům:
Kousal je prvotřídní hráč, ale potřebuje ROLI. Jakou má teď? Vidíte to na ledě?
Jestli se bude Bluemel obehrávat tak, jako teď, skončí brzy (asi za mořem).
Nevím, co je Kusému, ale prosím vás, už si uvědomte, že máme hráče, který je připravený plnit velké úkoly. Pokud má problém s "JÁ", tak ať se ukáže třeba Ondra Heřman. Hraje si na bose, tak ať ho předvede, ale Kusého nesmíme ztratit kvůli malichernostem. Rozhodně by si na něm neměl někdo hojit svoje ego. Ten kluk na to má. Nechci psát jako jeden z mála. Ale už jsem to napsal.
Moje přesvědčení je, že by měli hrát spolu první lajnu a jako první obehrávat přesilovky: Bluemel - Kousal - Kusý.
Já bych také zvážil vrátit Koffera (nevím, jestli netrénuje v Pardubicích - nezajímám se o to).
Potřebujeme přemýšlivé hráče.

Zapchan

Příspěvekod Zapchan » 25 zář 2020 23:23

PL8 píše:Ještě k některým hráčům:
Kousal je prvotřídní hráč, ale potřebuje ROLI. Jakou má teď? Vidíte to na ledě?
Jestli se bude Bluemel obehrávat tak, jako teď, skončí brzy (asi za mořem).
Nevím, co je Kusému, ale prosím vás, už si uvědomte, že máme hráče, který je připravený plnit velké úkoly. Pokud má problém s "JÁ", tak ať se ukáže třeba Ondra Heřman. Hraje si na bose, tak ať ho předvede, ale Kusého nesmíme ztratit kvůli malichernostem. Rozhodně by si na něm neměl někdo hojit svoje ego. Ten kluk na to má. Nechci psát jako jeden z mála. Ale už jsem to napsal.
Moje přesvědčení je, že by měli hrát spolu první lajnu a jako první obehrávat přesilovky: Bluemel - Kousal - Kusý.
Já bych také zvážil vrátit Koffera (nevím, jestli netrénuje v Pardubicích - nezajímám se o to).
Potřebujeme přemýšlivé hráče.

Myslíš to tak,že bychom tedy měli Blumela "schovat" aby si ho v zámoří nevšímali? Je to prostě talenta je jasné,že kariéru nestráví v Dynamu.
Co se týče Kusého,tak myslím že ho přecenuješ. Má šikovné ruce,ale jinak to není nic extra podle mě. Navíc to vypadá,že se mu nechce příliš tvrdě pracovat a spoléhá na talent. Zase takový hráč to není aby měl nějaká privilegia.
Koffer by byl fajn,ale pořád by to bylo jen na chvíli. Snad se zvedneme.

PL8

Příspěvekod PL8 » 25 zář 2020 23:35

ad) <Zapchan>
Rozhodně si nemyslím, aby se Bluemel schovával, naopak - čím víc hráčů do zámoří (hlavně tam), tím lepší reklama. Ale já to myslel tak, aby se naopak psychicky "neunavil". Musí mít větší bodový výstup ze své hry. Já si myslím, že jeho největší cena je v tom, že může vydatně bodovat. Proto si myslím, že by jim slušel Kusý.
Možná, že Kusého přeceňuji (nebyl by to první hráč), ale už to, že VŠICHNI říkáte, že má šikovné ruce, něco znamená. Neříkáte to rozhodně o všech. Takže je potřeba to všechno z Kusého vydolovat. Pokud se mu nechce makat, musí s ním někdo smrtelně vážně promluvit.

Zapchan

Příspěvekod Zapchan » 25 zář 2020 23:41

PL8 píše:ad) <Zapchan>
Rozhodně si nemyslím, aby se Bluemel schovával, naopak - čím víc hráčů do zámoří (hlavně tam), tím lepší reklama. Ale já to myslel tak, aby se naopak psychicky "neunavil". Musí mít větší bodový výstup ze své hry. Já si myslím, že jeho největší cena je v tom, že může vydatně bodovat. Proto si myslím, že by jim slušel Kusý.
Možná, že Kusého přeceňuji (nebyl by to první hráč), ale už to, že VŠICHNI říkáte, že má šikovné ruce, něco znamená. Neříkáte to rozhodně o všech. Takže je potřeba to všechno z Kusého vydolovat. Pokud se mu nechce makat, musí s ním někdo smrtelně vážně promluvit.

O.K.rozumím. Blumel je opravdu výborný hráč na svůj věk. Navíc z rozhovorů s ním soudím,že to má v hlavě srovnané a je nastaven na tvrdou práci,což je dobře. Doufám,že nám odvede výborné služby,bohužel ho už asi déle než tuto sezonu neudržíme. A mimochodem,jaký máš názor na Machalu? Za mě to je lempl a být na místě ve vedení,snažil bych se ho vyměnit za jiného mladého hráče s potenciálem.

Sweník

Příspěvekod Sweník » 26 zář 2020 00:00

PL8 píše:Možná, že Kusého přeceňuji (nebyl by to první hráč), ale už to, že VŠICHNI říkáte, že má šikovné ruce, něco znamená. Neříkáte to rozhodně o všech. Takže je potřeba to všechno z Kusého vydolovat. Pokud se mu nechce makat, musí s ním někdo smrtelně vážně promluvit.

Souhlasím, já ho vlastně také "přeceňuji". Je šikovný, má slušnou střelu, nahrávky ještě lepší a u mantinelu v těch prvních zápasech letos rozhodně nepropadal.
Řešilo se ještě jeho bruslení. Odborníci z Čt ho pasovali na jednoho z našich nejrychlejších bruslařů.. :-)) Jasně, že neměli tak docela pravdu, ovšem kdyby měl pohyb jako Marcinko (sice jiná váha, ale byl to zápas proti Třinci) nebo ke stáru Lubka, kritiku bych chápal. Jenže ten kluk si uměl nahodit puk a sám si ho i dojet, stejně jako ostatní naši útočníci..

Jeho zranění je průšvih, Kusý by letos šel v bodování týmu vysoko. Tak nějak se vše podělalo, dle mne rozumný čas pro Covid pauzu, stejně nás to nemine.

PL8

Příspěvekod PL8 » 26 zář 2020 05:55

Mrkněte na dnešní zápas SC NHL. Mrzí mě, že jsem nevydržel, protože jsem se těšil. Oba týmy jsou skvělé (já myslím, že letos je Tampa opravdu top), obracení zápasů na obou stranách je někdy neuvěřitelné.
První gól Klingberga (musel jsem se na něj podívat, protože o něm nic nevím - jako bek boduje neuvěřitelně) byl z pohledu obránce famózní - vyjede s kotoučem z vlastní poloviny, přejde přes hráče, přes dalšího vystřelí (Vasilevský na poprvé kotouč vyrazí - zcela samozřejmě, jemu nejde dát gól jen tak), jenže Klingberg se neposere, beky objede a ještě jednou vystřelí (gól). Umíte si představit našeho beka v této roli? Fakt je - že tohle prostě nejlépe umí Švédové...
Rozhodující gól Tampy v nastavení (a ještě v přesilovce, to je fakt) - Hedman potáhne kotouč po modré směrem doprostřed (všichni vědí, jak často a přesně střílí, takže se soustředí na tenhle manévr), PŘESNĚ ve vlastním protipohybu nahraje Shattenkirkovi (další bek bombarďák - Amík) a ten naprosto s přehledem a v klidu mezerou mezi hráči a Chudobinem (netušil jsem, jak je dobrý - nejlepší golmani NHL - Rusové, zvláštní) technickou střelou trefí gól. Ta rána byla mířená, o tom jsem přesvědčen.
O Pointovi nemluvím, to je úkaz přesně podle mého přání (175 cm!). V čem je pointa? Že Point boduje jak mašinka.
NHL je VZOR hokeje. Letošní obzvláště.

Georgre

Příspěvekod Georgre » 26 zář 2020 05:59

https://isport.blesk.cz/clanek/hokej-ti ... mirit.html tak že by bojkot utkání kvůli penězům, s tím museli borci počítat....že se jim můžou snížit...
Tak sedneme si zpátky na zem, pokoru, a ono to půjde, do Vánoc se to zlomí, tomu věř!!!!Dynamo forever :rock: :rock:

fansDKnL

Příspěvekod fansDKnL » 26 zář 2020 07:13

Georgre píše:Souhlasím se vším, taky bych dal trenérům čas, a když ne Venera, a pokud vyhodí Razýma, tak dal bych to Mikešovi, pokud má profi licenci?

Mikeska na tom marastu má taky velký podíl. A řekl bych, že zrovna přesilovky řídí on.

Štenkovan

Příspěvekod Štenkovan » 26 zář 2020 08:42

Obecne je problem dnesni doby a "mladejch hracu" v tom, ze nedostavaj sanci hrat v A jako opravdu mlady. Ti co tu sanci dostanou tak nemachrujou a hrajou dobre. Stejne kvalitni hrac co nedostane sanci jako mladej v A, ale nechaj ho uzrat v juniorce a pripadne v prapralese ma prakticky vzdycky problem, protoze se dostane do pozice lidra co to na nem stoji a najednou je z nej kluk do poctu. Tenhle posun dela klukum strasnej bordel v hlave. Z borce co ho vsichni respektujou je najednou trouba. Proto je dulezity kluky co maj opravdu potencial a sanci se prosadit potreba ostarsovat a posouvat, aby se tomu zamezilo. A tohle Dynamo neumi ve vsech kategoriich.

tomaso25

Příspěvekod tomaso25 » 26 zář 2020 10:09

Letní optimismus se vypařil jako pára nad hrncem.

Tři kola svým způsobem furt nic neznamenají, ale určitej obrázek si už udělat jde. Pozitivní není.

Že se škrtá v platech? Bude se škrtat všude. Na to budou muset (nejen) hokejky zvyknout...

Nikdo netuší, jak se liga dohraje, jestli vůbec. Vidím sám ve svý sociální bublině, jak (podobně jako na jaře) přibývá lidí, kteří s horko těžko potlačovanými obavami koukají do budoucnosti a hokej bude to poslední, co dost možná budou řešit.

FOGLIK

Příspěvekod FOGLIK » 26 zář 2020 10:54

Skoro si říkám, že jim tam chybí nějaký mentální kouč a že by se spíše vyplatil na výpomoc angažovat někoho typu Jelínka.

zeno

Příspěvekod zeno » 26 zář 2020 12:22

tomaso25 píše:Letní optimismus se vypařil jako pára nad hrncem.

Tři kola svým způsobem furt nic neznamenají, ale určitej obrázek si už udělat jde. Pozitivní není.

Že se škrtá v platech? Bude se škrtat všude. Na to budou muset (nejen) hokejky zvyknout...

Nikdo netuší, jak se liga dohraje, jestli vůbec. Vidím sám ve svý sociální bublině, jak (podobně jako na jaře) přibývá lidí, kteří s horko těžko potlačovanými obavami koukají do budoucnosti a hokej bude to poslední, co dost možná budou řešit.

OK, pokud je pricinou bezkrevneho vcerejsiho vykonu nasranost ze snizeni platu (kdo by v praci nebyl, ze?), ukaze cas. A nesmi bejt dlouhej. Souhlas s tim, ze se skrta vsude a i hokejky to musi pochopit. Snad se jim to podari do zitrka vysvetlit a dojde jim to.

JirkaPCE

Příspěvekod JirkaPCE » 26 zář 2020 14:36

Klouček dneska chytá za Vrchlabí.

digitalmouse
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod digitalmouse » 26 zář 2020 14:45

Myslím si že nasranost za snížení platů to není. Ta hra nebyla dobrá i v předchozích ligových zápasech. A byla dost podobná.
:salfa: a spol. VEN!

PL8

Příspěvekod PL8 » 26 zář 2020 14:54

digitalmouse píše:Myslím si že nasranost za snížení platů to není. Ta hra nebyla dobrá i v předchozích ligových zápasech. A byla dost podobná.

V tom případě je něco špatně. V této sezóně přece nejde o strach ze sestupu = proč tedy zase začínající nepohoda? Proč se jí zúčastňují ti, na které se spoléhalo? Jsou nemocní?

Borek

Příspěvekod Borek » 26 zář 2020 15:06

Sweník píše:... Razým na nás vloni v podstatě vsadil celou svou trenérskou kariéru, jediný z oslovených měl koule, aby nás zkusil z těch sraček vytáhnout a že to chvíli trvalo, než tu páku uchopil... Kdybychom sestoupili, v extralize by si pár let ani neškrtl. S takovým trenérem se bude Dědek těžko loučit po pěti kolech, to pardon...

Jo, dá se to tak brát, ale ve hře je i opačnej úhel pohledu... Od plzeňskýho angažmá měl Razým na kontě jen jednu neúspěšnou baráž během tří let v pralesním Edenu, jeden rychlej vyhazov z Litvajzu a bezmála rok bez práce. Nabídky se mu asi zrovna nehrnuly, na turbulentní prostředí byl z posledních štací zvyklej a tady naopak neměl co ztratit. I kdyby se nezadařilo, za hrobaře by ho nikdo nebral, bo my už v jámě dávno trčeli, stačilo jen zasypat. Že k tomu nakonec nedošlo, nebylo jeho zásluhou, výsledky před posílením hovořily jasnou řečí. Až příchod Vondrky & spol. znamenal obrat... a jízdu na vlně poslední čtvrtinou by ukočírovala i většina z nás.
Nejsem objektivní, jsem fanoušek.

Pida11

Příspěvekod Pida11 » 26 zář 2020 15:47

JirkaPCE píše:Klouček dneska chytá za Vrchlabí.

Takže zítra v bráně bude zase Kantor předpokládám...

24cenda

Příspěvekod 24cenda » 26 zář 2020 16:14

Copak že tu není žádná reakce na vstup na hokeje na další období. Nevím co si o tom myslet. Čekal jsem třeba že se dostanu na každý čtvrtý hokej, ale že to nebude žádný, to mě docela se.e.
Permici mám patnáct let, platím si ji sám. Letos jsem se dokonce na vlně euforie nechal zlákat do varianty extra a teď budu sedět doma snad u tv. Ale možná že za týden se tam už nedostane nikdo.
Tak jen další téma.

Adam

Příspěvekod Adam » 26 zář 2020 16:15

Chudák Kloudy, to mohl zůstat v Motoru :sadd:

PL8

Příspěvekod PL8 » 26 zář 2020 16:38

Už jsem to tady psal. Trenér Uher vytáhl do branky v roce 1981(!!!) šestnáctiletého Haška. Tesla na tom nebyla nejlépe, přesto to udělal! A Hašan velice rychle věděl, že dostal životní šanci. Několikrát se mu stalo, že ho vyměnil Uher v utkání, prohrával, ale další utkání zase začínal v bráně. Uher mu věřil a vsadil na něj. Pomohlo to i mančaftu. Nejdřív hráči pomohli Hašanovi, potom Hašan většinou pomáhal týmu (až do konce své kariéry). Taky machroval, taky si hrál na velkého, ale Uher to s ním nějak uměl. V tom je podstata - v té sázce a jasnozřivosti. Ačkoliv Uher vyhrál jako trenér jen mistrovství světa 1996 ve Vídni (asistent Bukače), byl to rozhodně historicky jeden z našich nejlepších trenérů. Hráči na něj hodně nadávali a v roce 1992, když se vrátil do Pardubic, mu to dali pořádně sežrat. Neprávem, ale to už je všechno pryč.
Já jen doufám, že nenechají zkurvit takového golmana jako je Klouček.
NAŠEHO golmana.

woe

Příspěvekod woe » 26 zář 2020 17:17

PL8 ... Shatt to poslal mezi komíny, parádně skrytá střela. Stars dnes měli šanci a nevyužili. Vypadá, že je hotovo. První lajna Bolts je nedostižná. Jinak Koryperry je dobytek a krysa, ta prasárna na Pointa, fakt ubohé

A naši chlapci? Sra*ka pokračuje. Hanba vystřízlivět. Hnus. Bojkot kvůli penězům? No dobrá, no. Pokud fakt, ať to řeknou narovinu, nemusíme se nervovat

Ad permanentkáři. Ti rozumní to čekali, že se na hokej nedostanou. Minimálně na podzim ne. Je příjemné, že tu (skoro) nikdo nebrečí. Ten, kdo si myslel, že se covid po létě nevrátí, je naivní dítě

Klouček? Razým přeci řekl už v létě Záruboj, kdo bude jednička. Kdybych si měl vybrat, ať letí Razým a Klouček ať čape. Jinak ho sem opravdu nemuseli z Motoru tahat. Pitomci
:rolas: díky za vše, Kapitáne!

Emil Havránek

Příspěvekod Emil Havránek » 26 zář 2020 18:02

Klouček - dostat ze čtyř nájezdů tři góly je dost.

Autobusák

Příspěvekod Autobusák » 26 zář 2020 18:04

Po druhém nájezdu a golu ho střídal Soukup.

Zpět na “Diskuzní forum”