Hokej

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Georgre

Re: Hokej

Příspěvekod Georgre » 28 zář 2020 12:40

Cavalera píše:Tak to je asi ono jak psal Razým,že zakleknou na odběr na Covid.

jestli je to opravdu ty výkony kvůli penězům,tak ať jdou do prdele všichni.Myslím,že hokejky a celkově HC je dost dlužno fanouškům za minulé sezony.

Třeba nám ta pauza přijde vhod....třeba hráči měli rýmičku zaraženou a proto jim to nešlo, teď se rozjedou
Tak sedneme si zpátky na zem, pokoru, a ono to půjde, do Vánoc se to zlomí, tomu věř!!!!Dynamo forever :rock: :rock:

dani.12

Re: RE: Re: Hokej

Příspěvekod dani.12 » 28 zář 2020 12:44

Smil Flaška z Pce píše:https://www.idnes.cz/hokej/extraliga/pardubice-sparta-koronavirus-odlozeno.A200928_130319_hokej_tof
Je to tady, pauza
Tohle překvapení není, bylo jen otázkou kdy.

Co je ale vážně do očí bijící, a to nechci být paranoidní, ve všech článcích, které nesly pozitivní poselství, byl vždy zmíněn ten blbeček.

Teď je téma negativní a hle, na partajním plátku jsou najednou neurčití zástupci Dynama. Na náhody nevěřím. Navíc vyznění toho sdělení ve stylu víc to komentovat nebudeme je tedy opravdu na úrovni.

lord Voldemort

Příspěvekod lord Voldemort » 28 zář 2020 12:45

woe píše:"Můžeš jít" nefunguje. Zatím se po snížení mzdy "můžou ploužit". Dobrovolně nepůjde nikdo, proč by to dělal? Platíš méně, makám méně :)

Nastal čas na prezentaci konkrétního úkonu

Žádné můžeš jít, ale TY jdeš...třeba jen podmínečně, nebo Vrchlabí...ale prostě někoho exemplárně určit

Před revolucí posílali hráče, který si nevážil, že hraje hokej za Teslu - do kolbenky na jejich pracovní posty, které měli oficiálně v občance
Po týdnu u soustruhu se jim jinak přemýšlelo, co budou dělat radši

Jedno si troufnu tvrdit. U nás je nefunkční kabina. Každý zápas nevyjde, ale flákání poznáme.
Týmu chybí Kapitán

Rolas, pomalu startuj svýho medvěda. Tesla tě, poněkolikáté, volá do boje

Nevím, jestli jsou hokejisti nějací nadlidi (asi pravděpodobně ano, když za to, že mlátěj klackem do gumy dostávaj tyhle prachy), ale pro mě je to o solidárnosti.... samozřejmě, že dobrovolně, kdyby za mnou přišli, jestli nechci míň, tak jim neřeknu ano, dejte mi o 40% miň, aby měl šéf na Moety a kaviár.

Ale tahle situace je úplně jiná. To vidíme všichni. Na firmě mi záleží, dala mi šanci, práci, živila mě. Ředitel nasadil vlastní peníze, správný manažerský rozhodnutí mu dovolilo mě zaměstnat. On se teďka může sebrat, vzít peníze, vyhlásit insolvenci a v koupit si barák na Kanárech. Neudělal to, jede dál, riskuje dál, lije dotoho další svoje peníze, jen proto, aby si nás mohl nechat. To nejmenší co mohu udělat je, že půjdu únosně dolu s pěnězma na nějaký čas a budu stále odvádět 100%. Přijde mi to jako profesionální povinnost!. Hokejisti tohle nemusej proč? Nejsou společnosti nijak významně prospěšní, přesto berou takovej cash. Když přijde doba, kdy tohle můžou vrátit. A teď nemyslím Dědkovi, ten je tu chvilku, ale hlavně svým fanouškům, kvůli kterým to dělají (ikdyž Jergl v HK si myslí, že se hokej hraje kvůli nim a fanoušci jsou druhořadí), odvádět 100% a nedělat ostudu městu, kterým všichni fandí, tak je problém.

Je mi zle z člověka, který se na to vysere jen proto, že místo 400tis dostane 350 a bude dělat Zagorku, tys nám vzal peníze já na to budu srát. To ať to Dědek rozpustí a hrajou to junioři. Ikdyž rozpustit to je taky o hovně, protože by na tom tratili ti průměrnáci, kteří třeba i hrabou(poula, pochobradský, anděl....) Kousal, kterej tam je na výletě apod. by se někde za podobný prachy upíchli.

Edit: pokud někdo v práci přemýšlí stylem, dáš mi míň peněz v době krize, budu na to srát, tak by měl změnit práci. Dle všeho ho to nebaví, nemá tu práci rád, chodí do práce nerad a zblázní se z toho.
Naposledy upravil(a) lord Voldemort dne 28 zář 2020 12:55, celkem upraveno 1 x.

Sweník

Příspěvekod Sweník » 28 zář 2020 12:55

woe píše:Žádné můžeš jít, ale TY jdeš...třeba jen podmínečně, nebo Vrchlabí...ale prostě někoho exemplárně určit

Před revolucí posílali hráče, který si nevážil, že hraje hokej za Teslu - do kolbenky na jejich pracovní posty, které měli oficiálně v občance
Po týdnu u soustruhu se jim jinak přemýšlelo, co budou dělat radši

Jedno si troufnu tvrdit. U nás je nefunkční kabina. Každý zápas nevyjde, ale flákání poznáme.
Týmu chybí Kapitán

Rolas, pomalu startuj svýho medvěda. Tesla tě, poněkolikáté, volá do boje

Souhlas, tady není co dodat

ad Rolas: Už je to skoro trapné, ale já v tom týmu taky nevidím nikoho, kdo by si kabinu uměl řídit. Količ to vloni absolutně nedal, Kousy se soustředí spíš na sebe, Poula si pravděpodobně zatím netroufá a Kuba Nakládal asi taky nebude ten správný typ hecíře, navíc deset let tady nebyl. Mimochodem Rolas se mi vloni líbil i herně, nedělal už moc bodů, ale čtvrtý útok svou přítomností povznesl, navíc jeho přednosti všichni známe. Například oslabení v Liberci jsme hráli tragicky, kluci byli jak kuželky. Tohle člověk u Rolase nezná..

Když včera byl naším nejlepším hráčem všemi podceňovaný Pochobradský, který se zatím nemůže řadit ani mezi opory pralesního Vrchlabí, něco bylo blbě.

dani.12

Příspěvekod dani.12 » 28 zář 2020 13:01

lord Voldemort píše:
Nevím, jestli jsou hokejisti nějací nadlidi (asi pravděpodobně ano, když za to, že mlátěj klackem do gumy dostávaj tyhle prachy), ale pro mě je to o solidárnosti.... samozřejmě, že dobrovolně, kdyby za mnou přišli, jestli nechci míň, tak jim neřeknu ano, dejte mi o 40% miň, aby měl šéf na Moety a kaviár.

Ale tahle situace je úplně jiná. To vidíme všichni. Na firmě mi záleží, dala mi šanci, práci, živila mě. Ředitel nasadil vlastní peníze, správný manažerský rozhodnutí mu dovolilo mě zaměstnat. On se teďka může sebrat, vzít peníze, vyhlásit insolvenci a v koupit si barák na Kanárech. Neudělal to, jede dál, riskuje dál, lije dotoho další svoje peníze, jen proto, aby si nás mohl nechat. To nejmenší co mohu udělat je, že půjdu únosně dolu s pěnězma na nějaký čas a budu stále odvádět 100%. Přijde mi to jako profesionální povinnost!. Hokejisti tohle nemusej proč? Nejsou společnosti nijak významně prospěšní, přesto berou takovej cash. Když přijde doba, kdy tohle můžou vrátit. A teď nemyslím Dědkovi, ten je tu chvilku, ale hlavně svým fanouškům, kvůli kterým to dělají (ikdyž Jergl v HK si myslí, že se hokej hraje kvůli nim a fanoušci jsou druhořadí), odvádět 100% a nedělat ostudu městu, kterým všichni fandí, tak je problém.

Je mi zle z člověka, který se na to vysere jen proto, že místo 400tis dostane 350 a bude dělat Zagorku, tys nám vzal peníze já na to budu srát. To ať to Dědek rozpustí a hrajou to junioři. Ikdyž rozpustit to je taky o hovně, protože by na tom tratili ti průměrnáci, kteří třeba i hrabou(poula, pochobradský, anděl....) Kousal, kterej tam je na výletě apod. by se někde za podobný prachy upíchli.
Dvě věci, protože v té debatě mají pravdu obě strany, ale na něco se zapomnělo.

Určitě souhlasím s tím, že je právem každého rozhodnout, jestli do toho jdu nebo na to za změněných podmínek seru a všichni by to měli respektovat. To není o charakteru, ale o zhodnocení svých možností.

Pokud do toho ale jdu, protože si to tak srovnám v hlavě a chápu to v daném kontextu jako nezbytné dočasné zlo, tak potom bych měl fungovat zcela stejným způsobem bez dopadu na produktivitu.

Druhá věc, na kterou se tu zapomíná, že mnoho těch kluků dostalo do vínku jen to umění hokeje, respektive fyzický dispozice a je jasný, že vstřebat to, co se děje není pro mnoho z nich úplně jednoduchý. Navíc když Tě to sportovní divadlo celou dobu drží v bludu, že jsi v rámci společnosti výjimečný s aurou nedotknutelnosti a egem vystřeleným ke hvězdám. To je pak takovej covidovej pád zpět na zem celkem slušná srážka s realitou.

edit: Ještě dodám, že ve mně v současné chvíli začíná dozrávat názor, že nám ta situace může paradoxně pomoct a je naprosto žádoucí, aby určité zbytné obory a profese padly až na dno nebo skončily úplně a společnost se začala věnovat tomu, co je pro ni opravdu užitečné. Vyřešilo by to spoustu problémů současného světa. A hokej, kterej je opravdu jen rozptýlením by pak začali třeba zase hrát ti kluci, co ten sport milují a vždy do toho jdou naplno a nebude to jen pro mnohé rodiče a děti projekt, jak se v životě zabezpečit.

Pick

Příspěvekod Pick » 28 zář 2020 13:20

lord Voldemort píše: To nejmenší co mohu udělat je, že půjdu únosně dolu s pěnězma na nějaký čas a budu stále odvádět 100%. Přijde mi to jako profesionální povinnost!. Hokejisti tohle nemusej proč? Nejsou společnosti nijak významně prospěšní, přesto berou takovej cash.

.... no tvl :crazy:

Sweník

Příspěvekod Sweník » 28 zář 2020 13:29

dani.12 píše:edit: Ještě dodám, že ve mně v současné chvíli začíná dozrávat názor, že nám ta situace může paradoxně pomoct a je naprosto žádoucí, aby určité zbytné obory a profese padly až na dno nebo skončily úplně a společnost se začala věnovat tomu, co je pro ni opravdu užitečné. Vyřešilo by to spoustu problémů současného světa. A hokej, kterej je opravdu jen rozptýlením by pak začali třeba zase hrát ti kluci, co ten sport milují a vždy do toho jdou naplno a nebude to jen pro mnohé rodiče a děti projekt, jak se v životě zabezpečit.

Něco na tom bude, třeba výroba a prodej typicky "českých" matrjošek asi většině lidí v ČR chybět nebude. :-)

woe

Příspěvekod woe » 28 zář 2020 13:45

Stále jsou koukám na světě lidi, kteří by s těmi nenasytnými zpovykanými mazánky uměli zatočit. Pěkně po bolševicku :roll:

Covid pauza je jak na objednávku. Ale. Je to i útěk z boje. Po ní to může být ještě horší
:rolas: díky za vše, Kapitáne!

lord Voldemort

Příspěvekod lord Voldemort » 28 zář 2020 14:01

woe píše:Stále jsou koukám na světě lidi, kteří by s těmi nenasytnými zpovykanými mazánky uměli zatočit. Pěkně po bolševicku :roll:

Covid pauza je jak na objednávku. Ale. Je to i útěk z boje. Po ní to může být ještě horší

Teď moc nechápu... ty bys je poslal do Kolbenky a my, kteří bychom rádi, aby začali pracovat na 100%, protože i po odečtení mají stále nadstandardní peníze a protože hokej není jediné odvětví, kde ke snížení v zájmu zachování společnosti museli přistoupit, jsme bolševici?

Ty jsi vytržen z reality. Nejsou diváci, není asi tak velký reklamní plnění, tak kde je problém? Jak bys nahradil tu ztrátu ty?

Jakub82

Příspěvekod Jakub82 » 28 zář 2020 14:30

Woe
Většinou s Tebou souhlasím, ale nechápu tě.
V drtivé většině museli zaměstnanci přistoupit na snížení platů (všude ve světě), tak snad zvládnou naši hokejisti pár procent dolů taky. Ano, kdyby bylo všechno v normálu, tak nevidím důvod na to přistoupit, ale v tuto chvíli jim nic jiného nezbývá.
Taky jsem musel jít dolů o skoro 30 tis. v základu a to dělám v oboru, který v této době dost vydělává. Nemám s tím nejmenší problém a na mé práci to není vůbec znát.

dani.12

Re: RE: Re: RE: Re: Hokej

Příspěvekod dani.12 » 28 zář 2020 14:41

Sweník píše:
Něco na tom bude, třeba výroba a prodej typicky "českých" matrjošek asi většině lidí v ČR chybět nebude. :-)
Tak to jsem nechápal ani před krizí....

Ale když je poptávka, tak co. Jen je potřeba, aby si spousta odvětví uvědomila, že nejsou životní nutností a společnost s nimi počítá, jen pokud má nadbytek. Sport nevyjímaje.

woe

Příspěvekod woe » 28 zář 2020 14:58

Se snížením mezd hokejek souhlasím jen proto, že chápu kontext. Principielně je to špatně a včera jsme viděli, co je špatně.
Nikdo si nenechá ubrat peníze, pokud nechápe souvislosti. Troufnu si tvrdit, že i hokejky chápou, že klub nesežene dost prostředků....

Ale

Hokejová kariéra je krátká a oni potřebují za krátkou dobu vydělat tolik, aby se pak "mohli jen válet". Většinou totiž nestihnou vystudovat

Pokud přišli o peníze a Kantor si to dovolí komentovat pisálkům, je to špatně. Všem je přeci jasné, že to je pro zachování klubu důležité. Takhle se natáhne za jeden provaz

Vrtá mi tam červík, že možná čekali, že jejich miliardář bude grand a zacáluje full money :)

Gró všeho je tam, co píše tau. Sebrali jim prachy, vzali to na vědomí a teď musej makat stejně, jako by jim nikdo prachy nesebral
Jak vidno, dobrovolně to udělat nechtějí

Do Kolbenky lorde nikoho neposílám. Jen jsem psal, co se kdysi dělalo. Teď musí najít jiný nástroj. Třeba to Vrchlabí, nevím. Prostě včera jsme viděli, že v kabině asi visí nápis Neplatíte, nemakáme :)

Co se týče absolutních cifer u smluv hráčů. Nabidka, poptavka, agenti...a třeba i neutajené mzdy ...a návazně třeba i ty platové stropy, o kterých se NHL dohadovala s NHLPA nějaký ten pátek...

Ale třeba už byli včera v covid rauši a mohlo by nás mrzet, že jim dáváme nálož a oni přitom nebyli líní, ale nemocní
:rolas: díky za vše, Kapitáne!

Dassty

Příspěvekod Dassty » 28 zář 2020 17:35

Z Vrchlabí by si naši měli vzít příklad...
:pardubice:

Autobusák

Příspěvekod Autobusák » 28 zář 2020 17:51

Koukám na zápas, ale sere mě ten trouba po levé straně co furt tleská do kamery. Dva duchodci v pravo co stojí a serou se do kamery jsou zralý na ránu. :ruleta:

Štenkovan

Příspěvekod Štenkovan » 28 zář 2020 18:08

Plno z vas si podle komentu vubec neuvedomuje co to znamena dostat se do profi sportu. Aby jsi se stal hokejkou tak zacnes ve 4 letech se cilene pripravovat 2x tydne. V 6 se posunes na 3x plus zapas. 9-10 letech makas 4xtydne na lede 2x tydne v telocvicnena plus zapas. 14-15 5x led 3-4x sucha 1
2 zapas dodrzovani jidelnicku a vecerky. K tomu si pridej extremni tlak okoli plno kamaradu odpada. A to jdes teprve do dorostu. Dostanes se do dorostu to dokaze mensi polovina tymu bezne tak 7-10 kluku. Pokud chces vydrzet a nevypadnout tak dres jak Bulhar a znas cestu do skoly a na zimak. Nic jinyho ne. Je plno dalsich faktoru co to ovlivnej.(modra krev a podobny ) Hokej v Extraligovym klubu je pro mladez extremne tvrdej a nelitostnej. Co se tyce jak jsou hokejky chytry. Jsou chytry naprosto stejne jako zbytek populace jen je u nich vzdelavani upozadeno. A jen ti nejchytrejsi neco vystudujou, ale pokid by ty kluci nehrali hokej tak dopadnou lip. Tak jak se pripravuje na profesni zivit hokejka, nebo kopacka. Co tomu musi obetovat, aby to vubec melo sanci klapnout je nepredstavitelny. A co se tyce platu tak to neni zadnej ohen. Ono sice berou vic nez my, ale jen 15 let. Pak jsou v prdeli. Kdyz neni ve spacaku nasetreno tak uz zbejva jen zacinat znova od zacatku kdyz my obycejny uz mame karieru naslapnutou a zaciname si uzivat. Kdo si tim neprosel by se mel aspon pokusit se zamyslet jaky to je.

Cavalera

Příspěvekod Cavalera » 28 zář 2020 18:20

Štenkovan píše:Plno z vas si podle komentu vubec neuvedomuje co to znamena dostat se do profi sportu. Aby jsi se stal hokejkou tak zacnes ve 4 letech se cilene pripravovat 2x tydne. V 6 se posunes na 3x plus zapas. 9-10 letech makas 4xtydne na lede 2x tydne v telocvicnena plus zapas. 14-15 5x led 3-4x sucha 1
2 zapas dodrzovani jidelnicku a vecerky. K tomu si pridej extremni tlak okoli plno kamaradu odpada. A to jdes teprve do dorostu. Dostanes se do dorostu to dokaze mensi polovina tymu bezne tak 7-10 kluku. Pokud chces vydrzet a nevypadnout tak dres jak Bulhar a znas cestu do skoly a na zimak. Nic jinyho ne. Je plno dalsich faktoru co to ovlivnej.(modra krev a podobny ) Hokej v Extraligovym klubu je pro mladez extremne tvrdej a nelitostnej. Co se tyce jak jsou hokejky chytry. Jsou chytry naprosto stejne jako zbytek populace jen je u nich vzdelavani upozadeno. A jen ti nejchytrejsi neco vystudujou, ale pokid by ty kluci nehrali hokej tak dopadnou lip. Tak jak se pripravuje na profesni zivit hokejka, nebo kopacka. Co tomu musi obetovat, aby to vubec melo sanci klapnout je nepredstavitelny. A co se tyce platu tak to neni zadnej ohen. Ono sice berou vic nez my, ale jen 15 let. Pak jsou v prdeli. Kdyz neni ve spacaku nasetreno tak uz zbejva jen zacinat znova od zacatku kdyz my obycejny uz mame karieru naslapnutou a zaciname si uzivat. Kdo si tim neprosel by se mel aspon pokusit se zamyslet jaky to je.

No a co jako,tak ať předvádí 15 let profi hokej a ne tu sracku co se tady hraje x let

Emil Havránek

Příspěvekod Emil Havránek » 28 zář 2020 18:26

Předpokládám, že Pochobradský hrál včera s negativním testem na Covid ne starším 72 hodin? Tedy pokud onemocnění již v nedávné době neprodělal. Jelikož dnes hraje ve druhé formaci za Vrchlabí.

Štenkovan

Příspěvekod Štenkovan » 28 zář 2020 18:33

Cavalera píše:No a co jako,tak ať předvádí 15 let profi hokej a ne tu sracku co se tady hraje x let

Vubec jsi to nepochopil. To co pisu je cesta jak se tam dostat. Ty pises co chces. Ale to je vec bafuneros koho privedou.Hraci tym tvori, ale neskladaj.

Sweník

Příspěvekod Sweník » 28 zář 2020 18:41

Štenkovan píše:Plno z vas si podle komentu vubec neuvedomuje co to znamena dostat se do profi sportu. Aby jsi se stal hokejkou tak zacnes ve 4 letech se cilene pripravovat 2x tydne. V 6 se posunes na 3x plus zapas. 9-10 letech makas 4xtydne na lede 2x tydne v telocvicnena plus zapas. 14-15 5x led 3-4x sucha 1

K tomu asi můžeme přidat veškerý volný (někdy i profesní) čas rodičů, víkendy v háji a ještě nějaké finanční náklady (letos jsi psal, že jako "bonus" pro rodiče zavedli i placení za parkování).

Tohle zní docela šíleně, v životě bych asi dítě na hokej či podobný sport nedal. Novodobí otroci, gladiátoři.. A to nemyslím ironicky. Jo, opět díky za zajímavý příspěvek.

Cavalera

Příspěvekod Cavalera » 28 zář 2020 18:47

Štenkovan píše:Vubec jsi to nepochopil. To co pisu je cesta jak se tam dostat. Ty pises co chces. Ale to je vec bafuneros koho privedou.Hraci tym tvori, ale neskladaj.

Ale pochopil.Takze bafuneros to zase posrali po osmé zasebou,tak to jako Pce máme smulu :pivko:

Dynamík Jistič

Příspěvekod Dynamík Jistič » 28 zář 2020 18:48

Hrajeme na oko hezký hokej, ale to zápasy nevyhrává. Zlín nám to ukázal.

Jo tak my hrajeme hezký hokej na oko. Jsem si nějak nevšimnul. Ten Svačina je taky vtipálek.
https://hcdynamo.cz/clanek.asp?id=Hezky ... cina-11065
A teď všichni najednou! Ať vypuknou ovace! Zakřičíme na ty sráče! Zakřičíme na ty sráče! Pardubice v extralize, Pardubice v extralize, Pardubice v extralize!! :wave:

fido

Příspěvekod fido » 28 zář 2020 19:01

Dynamík Jistič píše:Hrajeme na oko hezký hokej, ale to zápasy nevyhrává. Zlín nám to ukázal.

Jo tak my hrajeme hezký hokej na oko. Jsem si nějak nevšimnul. Ten Svačina je taky vtipálek.
https://hcdynamo.cz/clanek.asp?id=Hezky ... cina-11065

Za trest bych jim pustil zítra všechny odehrané utkání ať si může Svačina tu blamáž s Libercem a pak na oko hezký zápasy s Olomoucí a Zlínem Svačina v klidu užít.

Za ty kecy po zápasech bych Kantora se Svačinou poslal do Vrchlabí.
Zpátky v sedle... no akorád, že vůbec...HC Doufáme Pardubice

PL8

Příspěvekod PL8 » 28 zář 2020 19:09

Štenkovan píše:Plno z vas si podle komentu vubec neuvedomuje co to znamena dostat se do profi sportu. Aby jsi se stal hokejkou tak zacnes ve 4 letech se cilene pripravovat 2x tydne. V 6 se posunes na 3x plus zapas. 9-10 letech makas 4xtydne na lede 2x tydne v telocvicnena plus zapas. 14-15 5x led 3-4x sucha ...

Popsal jsi to přesně.

Teď už zbývá jen několik otázek.
1) Je nutné se takhle "vrcholově" připravovat od 4-5 let?
2) Je vůbec efektivní tento způsob výchovy s ohledem na dnešní výsledky této "výchovy"?
3) Vedou metodicky NÁŠ sport správní lidé? Nejsou to spíše vlivové skupiny? Gangsteři?
4) Poměřuje se SPRAVEDLIVĚ = OBJEKTIVNĚ úroveň takto vychovaných hráčů od klubu až po svaz (nároďáky)?
5) Existuje skutečná, prvoplánově "nezištná" pomoc státu sportujícím dětem a mládeži?
6) Jsou dobře nastavena ekonomická (daňová) pravidla investic do sportu?
7) Nechystá se bohapusté dožebrávání prostředků cestou známostí a pofidérně nastavených pravidel od obskurní "národní agentury", která pouze přerozděluje cizí peníze a stala (stane) se právě tím výše zmíněným vlivovým prostředím pro politiku?

Poslední neoficiální komentovaná otázka: Viděl jsem na youtubu program nazvaný "No Day Off" - já viděl hlavně hokej, ale je to i o jiných sportech. Je to někde ze západního prostředí a ukazuje to děti, které se svému sportu věnují vlastně celý a každý den i doma (bez ohledu na tréninky)... Proč funguje všude jinde (kde zdaleka není taková oficiální podpora dětského a mládežnického sportu) tohle sportovní šílenství, kdy mu děti bezmezně propadnou a SAMI se naučí neuvěřitelné věci (všechny sporty "skate", koloběžky, kola, parkur...atd.)?
Tenhle sport není postaven na premise BUĎ - ANEBO. Ti nejlepší se dostávají nahoru, ti horší mají radost. A to je také můj názor na celou tuhle věc. Moje rodina věnovala hokeji hodně času. Nikdy jsem nebyl typ, který "obíhá" věci, i když jsem to kolem sebe viděl. Říkal jsem si - všichni přece vidí, kdo na tom jak je a kdo se má ubírat cestou sportu. Nakonec jsem na základě svého neaktivního přístupu sám uznal, že bez toho obíhání to ZŘEJMĚ až na výjimky nejde. Já jsem prostě vsadil (na objektivitu a spravedlnost) a prohrál jsem. Nikdy jsem si ale hokej nebral jako rukojmí (Neplatíte - Nehrajeme). To je to, co mně osobně na tom vadí. Každý něco vsadí, každý riskuje. Je ale fakt, že dnes ty penzionované hokejky, které jsou "na dně", kolem sebe nikde nevídám. Všichni mají. Počty jsou to celkem snadné.
Jde o smlouvy, jde o sílu osobnosti. Ať si to každý rozhodne sám. Ale pokud chce bojkotovat hokej, tak ať se na to vysere. Proč se na takové chcípáky mám dívat?

Sweník

Příspěvekod Sweník » 28 zář 2020 19:35

Vrchlabí krásně, jim odklad asi prospěl.
Vítězný gól Matýs, Pochobradský mohl rozhodnout, ale asi na něj včera kluci naprskali (snad jen) naši impotenci.

Boj do poslední vteřiny, bohužel do něj už naši borci nezasáhli, vše stálo na Nouzovi a spol.. Ani Linharta jsem tam neviděl, zkrátka Vrchlabí opravdu není žádná farma v pravém slova smyslu. Nicméně jejich fanoušci si asi zaslouží, že důležité pasáže odehrají se svými kmenovými hráči.

Pro naše kluky a český hokej ovšem škoda. Čelit hře bez gólmana proti jasnému favoritovi mohlo například Hrádkovi do budoucna hodně pomoct, když by byl na ledě..

dani.12

Příspěvekod dani.12 » 28 zář 2020 20:03

Pardon, ale tohle mě teda zvedlo ze židle. Chceš mi říct, že ten, kdo se soustředí na vzdělání, aby našel v životě odpovídající uplatnění, neobětuje nic? Že vzdělání rodiče nic nestojí, že to je cesta rozkvetlou zahradou? Že ty lidi dostanou diplomy jen tak a pak je každá firma s otevřenou náručí přivítá a hodí jim kilečko na stůl? Že korporát nebo dělání na sebe není psychický tlak? To se ve mně trochu vaří krev. Dokonce bych si dovolil s ohledem na některé výkony tvrdit, že některým těm klukům je nějaký tlak úplně u prdele a vůbec si ho neberou.

Stejně tak řemeslníci. Myslíš, že něco umět rukama Ti spadne do klína, že budování pověsti a klientely je otázka lusknutí prstu? Že dělat dvanáctky klidně i o víkendech, s bagetou v přihrávce auta, protože klient nepočká, je nějaký terno? Žádnej vybranej jídelníček na míru.

Každej si vybere svou cestu. Ne horší nebo lepší, svou. A zdaleka ne všichni dojdou vysněného cíle. Ale říkat, že někdo to má těžký, protože musí x-krát týdně trénovat a hrát zápasy mě v tomto kontextu celkem uráží. Já abych se udržel v kondici, tak si musím tělocvičnu platit a moct si zahrát tenhle krásnej sport taky. Do toho ale mám ještě tu svoji práci, ve které skončím, až ji dodělám. Ale někdy bych bral přesnej rozpis.

Co to je za argument, že mají 15 let kariéru? Oni pak už nejsou v produktivním věku? Jo pardon, dělat skladníka ve šroubárně je pro léta oslavované sportovní ego nepřijatelný. Tak to bych potom začínal na dvojkový Oktávce a chorvatský riviéře, dokud nebudu vědět, že mi to alespoň do sedmdesátky dá....

Zpět na “Diskuzní forum”