Hokej

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

tomaso25

Re: RE: Re: Hokej

Příspěvekod tomaso25 » 10 říj 2020 20:29

Díky za rozhovor s YH

Líbilo se mi to sousloví "otrok snů". A možná bych ho rozšířil v řadě případů na "otrok snů někoho jinýho".

Zacha, Holík nebo Záhrobský si ten "svůj" sen skrze svý děti (v jistým ohledu bohužel i výrobní prostředky) splnili. Přinejmenším v případě Záhrobskýho za cenu rozvratu rodinných vztahů. Ale jistě je tu armáda podobně od útlýho dětství vedených "bezejmenných" dětí, kde se sen nenaplnil. A zbylo jen rozčarování, protože dril a proteklý roky života mezi prsty nevykompenzoval ani vysněnej úspěch a peníze.

Jednoho takovýho "bezejmennýho" spíš vzdáleně znám. Svýmu otci to, že mu od dětství nalajnoval jednosměrně život bez jakýkoli možnosti vlastního výběru, neodpustil ani po letech. Jeho otec despota mu pro změnu doteď neodpustil jeho emancipaci ze dne na den a odmítnutí jeho snu, protože on přece myslel na jeho budoucnost. Prakticky spolu nekomunikují.

jimmypop

Re: RE: Re: RE: Re: Hokej

Příspěvekod jimmypop » 10 říj 2020 21:00

PL8 píše:Díky <jimmypope>, to bych sám nikdy nevyhledal (nebaví mě život na sítích, takže se nezúčastňuju a ani nesleduji) a nemá to chybu...
A má to i epické pokračování

https://twitter.com/ToreyKrug/status/13 ... 63328?s=19

dani.12

Příspěvekod dani.12 » 10 říj 2020 21:19

tau píše:Hlaváčová má na profesionální sport neotřelej pohled. Ale právě díky tomu sportu se stala realitivně známou, vydělala i nějaký peníze. Kdyby se tím zabezpečila do konce života, asi by mluvila by jinak.
A to je právě ten rozdíl. V tom, jestli se tím člověk zabezpečí, či nikoliv.
Pochybuju, že stejný názor má třeba Hašek, Nedvěd, Štěpánek nebo Eliáš. Jim toho sport samozřejmě hodně vzal.... ale mnohem víc jim toho dal a jen díky sportu se mohou po zbytek života defacto jen bavit a dělat si co chtějí...
Proto se nedá paušalizovat a kategoricky říct, že by si to měli přečíst všichni ti Zachové, Holíci, Záhrobští.... Každé dítě je jiné, každý sport je jiný. Je to samozřejmě dřina, ale každý tu dřinu vnímá jinak.... Pro někoho je lepší dřít hodiny denně v posilovně, bazéně, kluzišti nebo na kurtu, jiní radši ty hodiny stráví v knihovně, na přednáškách, další dají přednost stavbě, dílně....
Toho Zachu jsem zmínil záměrně. Z jeho projevu mám dlouhodobě pocit, že ho to nebaví. Ale je to jen můj pocit. Každopádně ten kluk je hluboce za očekáváním a vůbec bych se nedivil, kdyby to třeba v osmadvaceti zabalil.

To poselství Hlaváčové je podle mě jinde. Už jsme viděli spoustu sportovců, kteří byli zabezpečeni ne na jeden, ale třeba na čtyři životy a stejně byli schopni padnout na samé dno, někteří bohužel i hlouběji.

Haškové, Jágrové, Štěpánkové to měli podle mě jinak. Jí někdo řekl, že má talent a jel se dril, aniž by se jí ptali, jestli z toho má radost. Myslím, že proto nejsme schopni vychovávat talenty jako dřív. Ti tři zmiňovaní dělali, co je baví. Dnes se rodiče v něčem shlédnou a nekoukají vlevo vpravo, všichni ambiciózní jak prdel a dítě je víc projekt, než cokoliv jiného.

Když byl loni rozhovor s Altrichtrem, kde psal, že na tom jeho zimáku není zvědavej na to, aby si tam šly děti pohrát, ale že musí makat, jinak nazdar, jen jsem kroutil hlavou. Nebo spíš ze mě vypadlo pár neslušných slov. Tam bych dítě nikdy nedal. A v tom já spatřuju důvod, proč třeba letošní draft dopadl jak dopadl. Když děti nebudou dělat sporty, které chtějí, aby je mohli dělat s láskou, ale budeme je někam hlásit, protože přeci šachy nebo rybaření nejsou cool, ačkoliv to dítě baví, zato třeba tenis, hokej jsou trendy a maminka bude mít co věšet kámoškám na Fb nebo Insta, není šance na zlepšení a žádné dotace ani speciální agentury, komise a tréninkové programy tohle nezmění. To my se musíme naučit radovat se z toho, že má to dítě při hře úsměv na tváři, i když udělá milion chyb a výsledek není takovej, jakej bychom si přáli. A kdyby tohle pochopili i trenéři a nechali děti zase si hrát, třeba bychom začali být opět konkurenceschopný.

PL8

Příspěvekod PL8 » 10 říj 2020 21:35

dani.12 píše:Toho Zachu jsem zmínil záměrně. Z jeho projevu mám dlouhodobě pocit, že ho to nebaví. Ale je to jen můj pocit. Každopádně ten kluk je hluboce za očekáváním a vůbec bych se nedivil, kdyby to třeba v osmadvaceti zabalil.
Když byl loni rozhovor s Altrichtrem, kde psal, že na tom jeho zimáku není zvědavej na to, aby si tam šly děti pohrát, ale že musí makat, jinak nazdar, jen jsem kroutil hlavou. Nebo spíš ze mě vypadlo pár neslušných slov. Tam bych dítě nikdy nedal.

Hlavně - Martin "Alkáč" Altrichter má co "mluvit" o makání...

tomaso25

Příspěvekod tomaso25 » 10 říj 2020 22:35

dani.12 píše:Toho Zachu jsem zmínil záměrně. Z jeho projevu mám dlouhodobě pocit, že ho to nebaví. Ale je to jen můj pocit. Každopádně ten kluk je hluboce za očekáváním a vůbec bych se nedivil, kdyby to třeba v osmadvaceti zabalil.

Ono by spíš překvapilo, kdyby působil, že ho to baví. Otec se ještě před jeho narozením rozhodl udělat z něj profesionálního hokejistu. Začal s ním cvičit jako kojencem/batoletem. V médiích se zpětně chlubil, že zatímco jiný děti ve věku několika měsíců "nic nedělaly", tak jeho syn už trénoval koordinaci pohybů. Do školy nechodil, kamarády žádný neměl. Vždy na mě působil roboticky, trvale pod kontrolou otce. Do NHL se dostal, úkol splnil, je tam v šedým průměru. Jakej žije osobní život a jakou v něm má roli nadále otec, to těžko říct.

FOGLIK

Příspěvekod FOGLIK » 10 říj 2020 22:39

tomaso25 píše:Ono by spíš překvapilo, kdyby působil, že ho to baví. Otec se ještě před jeho narozením rozhodl udělat z něj profesionálního hokejistu. Začal s ním cvičit jako kojencem/batoletem. V médiích se zpětně chlubil, že zatímco jiný děti ve věku několika měsíců "nic nedělaly", tak jeho syn už trénoval koordinaci pohybů. Do školy nechodil, kamarády žádný neměl. Vždy na mě působil roboticky, trvale pod kontrolou otce. Do NHL se dostal, úkol splnil, je tam v šedým průměru. Jakej žije osobní život a jakou v něm má roli nadále otec, to těžko říct.

Koupil jsem si knížky od Zachy, zajímalo mě to co se dělo, ale ještě jsem neměl čas se na to kouknout. Ale rozhodně svým dětem bych toto nikdy neudělal. Vždycky jsem chtěl, ať si vyzkouší vše co je baví.

dani.12

Re: Hokej

Příspěvekod dani.12 » 11 říj 2020 10:11

To vypadá, že CGY s Ritterem asi moc nepočítají.... Zvláštní, stačilo pár nepovedených zápasů z pozice jedničky a kluk aby se pomalu rozhlížel v Rusku.

dani.12

Příspěvekod dani.12 » 11 říj 2020 16:41

Faksa 5 let za $16,25, to není vůbec špatný.

FOGLIK

Příspěvekod FOGLIK » 11 říj 2020 18:26

Prej se bude jednat o zákazu prodeje alkoholu :) já to tušil :)))) To bude zítra útok na obchody :)

Gumid

Příspěvekod Gumid » 11 říj 2020 18:59

Kluci jsou stále v hledáčku?

Obrázek

jimmypop

Příspěvekod jimmypop » 11 říj 2020 19:04

Gumid píše:Kluci jsou stále v hledáčku?

Obrázek
A ještě se nám na Slovači perou mezi sebou

FOGLIK

Příspěvekod FOGLIK » 11 říj 2020 19:15

jimmypop píše:A ještě se nám na Slovači perou mezi sebou

Sykoru jsem měl rád.

woe

Příspěvekod woe » 11 říj 2020 19:15

No co co, cituji z hokej.cz:

V závěru druhé třetiny utkání Vítkovic s Karlovými Vary došlo k solidní bitce. Útočník Energie Tomáš Vondráček fauloval unikajícího Rostislava Marosze, a pak si pro vítkovického soupeře došel do rohu kluziště, kde se strhla pěstní výměna!

Oba u nás v sezóně 18-19 hráli. A i tenkrát byla v naší kabině velká pohoda :)

Hráči odchází, bolístky zůstávají :)
:rolas: díky za vše, Kapitáne!

tomaso25

Příspěvekod tomaso25 » 11 říj 2020 19:25

Mě spíš zaujalo, že se slovenská liga vůbec hraje. Na konci září na Slovači schválili zákaz konání hromadných akcí včetně profisportu.

Koukám, že si vyjednali výjimku a začali v normálním termínu. A teď, i když se i na Slovensku zostřuje, tak pět profesionálních soutěží se i tak bude hrát dál. Bez diváků a s pravidelným testováním. Zajímavé.

Gumid

Příspěvekod Gumid » 11 říj 2020 19:46

Zato tady:

Obrázek

jimmypop

Příspěvekod jimmypop » 11 říj 2020 19:47

mehObrázek

JirkaPCE

Příspěvekod JirkaPCE » 11 říj 2020 20:02

Tady se mohlo taky normálně hrát dál bez diváků. Ta jeho chaotická opatření nemají hlavu ani patu.

tomaso25

Příspěvekod tomaso25 » 11 říj 2020 20:08

No, jak znám plukovníkovy lhůty a jejich spolehlivost, tak tři týdny budou spíše tři měsíce... Ligy pak dohrají ty kluby, co ještě neukončily svou činnost. Po řezníkovi zůstanou i zaříznutá "zvířata", která vůbec nemusela být zaříznuta.

Pick

Příspěvekod Pick » 11 říj 2020 20:08

.... to sedí, až se vrátíme z kritickejch čísel, budou třeba ty tři tejdny na to, aby schopní přeživší dokončili pohřbívání do hromadných hrobů. Navrch zimáky se stejně budou do tý doby využívat jako dočasný márnice, takže ono to tak akorád vlastně vyjde, že plukovníku?

Sweník

Příspěvekod Sweník » 11 říj 2020 20:12

FOGLIK píše:Sykoru jsem měl rád.

Však taky tenkrát v baráži nasázel cca čtyři důležité góly, hodně pomohl se záchranou. A ještě Ctirad Ovčačík, kluci, na které se asi časem úplně zapomene, byť i díky nim jsme po tolika letech nesestoupili.. ;-)

in-spyder

Příspěvekod in-spyder » 11 říj 2020 22:28

Add YH: perfektní rozhovor a perfektní pohled trochu z jiné strany. Nepaušalizoval bych to na plavání a na peníze, i když podívejte se na Phelpse a jeho životní dráhu. V tomto každý sportovec je nějaký a slyšel jsem i od jednoho, také úspěšného sportovce, hodně podobné vyjádření, resp. pohled. Je dobře, že tyto příběhy tito lidé sdělují, oni si z toho sportovci moc nevezmou, protože mají na ten sport fokus, ale mohou si to přečíst právě ti rodiče, protože zásadní vliv a směr tomu dávají oni a buď vychovávají děti v reálném světě anebo v bublině. A pak to může skončit i takto. A nemusí se to paušalizovat jen na sport. Bio si s chutí přečtu.
#hclajnapardubicethc

jimmypop

Příspěvekod jimmypop » 11 říj 2020 22:49

Game. Set. Match.

Obrázek

Bikhu

Příspěvekod Bikhu » 12 říj 2020 04:08

Propulse

Příspěvekod Propulse » 12 říj 2020 08:05

Jakub82

Příspěvekod Jakub82 » 12 říj 2020 12:03

Propulse píše:https://hokej.cz/mam-rad-vyzvy-vypravi-dedek-pardubice-zase-musi-byt-silnou-znackou/5051723

Tak snad se mu jeho plány povedou. :clap:

Zpět na “Diskuzní forum”