Hokej

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

PL8

Re: Hokej

Příspěvekod PL8 » 12 říj 2019 14:50

Štenkovan píše:
PL8 píše: Největší problém juniorů a jejich zapojováni do A je v tom, že se strašně prodloužil aktivní věk hokejisty. V ideálním případě bez cizinců by extraliga potřebovala 400 hokejek. Kariéra dřív končila 33+ takže si měl 15 let hokeje. Což při ideálním rozložení věku znamenalo 27 kluků z ročníku mohlo jít do A. Dneska když se končí v průměru 37 tak máš chlapa v A 19 let což znamená, že potřebuješ jen 21 juniorů z ročníku na doplnění stavu a to bez cizinců. Když započítáš cizince tak se dostaneš k 17 klukům z ročníku co jsou potřeba na doplnění stavu. Je samozřejmý, že se počty podle kvality ročníku měněj, ale v dlouhodobým průměru to je takhle. Takže extraliga nemá potřebu zapracovávat víc juniorů není je kam dát. A tím pádem plno kluků co by se vhrálo a plnilo ochozy končí přesně jak píšeš ty.

Já pamatuji doby, když nikdo nikam nechodil, když dokonce Milan Koďousek (superhráč) musel rok čekat bez hokeje, protože ho z Hradce nechtěli pustit (karenční lhůta už dnes neexistuje, protože řada hráčů by se tak vykoupila z tabulek). A přesto se z "mého" ročníku dostala prakticky celá lajna do "áčka" (Levínský, Klement - Bažant, Stix, Slavík). Taky nebyla "potřeba". Pokud chceme hokej postrkovat, potřeba musí být vždycky. Přestože se posunul věk hokejisty. Já budu teď velmi shovívavý: perfektně se zachoval Petr Sýkora - skončil, protože vnímal. Rozumíte mi? A v každém mančaftu vám ukážu hráče, kteří "na to nemají". Většinou jsou to i starší hráči. A přesto si je tam drží. někdy nevím proč, protože neznám okolnosti. Je fakt, že pár let zpátky všichni trenéři svorně říkali, že je pro ně lepší zkušený hráč, než junior, který na to nemá a ohrožuje tým. To je blbost první třídy. Znovu říkám: u nás (v Pardubkách) by měli pustit opatrně na zkoušku (vím, že se asi hned neprosadí, ale ta zkušenost v nich podpoří snahu, to mi věřte) z dorostu Formánka, Palečka a já si myslím i Pavlatu. I kdyby to mělo být na jedno dvě střídání. Budete vidět, jak budou v dorostu makat. Když už byla řeč o Petrovi Sýkorovi: po příchodu do dorostu seděl na bidle (přitom už žáčků už od žáků to byl velký hráč, který rozhodoval utkání). Zachránil ho Hugo Horymír Sekera st., který si ho vzal rovnou do juniorky... Je fakt, že Petr byl vysoký. Podívejte se na fotbal - sotva začne hrát Slávka trochu víc dopředu a ne ten antifotbal v rytmu krok dopředu čtyři kroky zpátky, všichni jsou z toho unešení. A další důsledek? Sotva takhle zahraje nároďák, výsledky se dostaví. Čeho se bojí? Proč tam dávají ty šachové experty? Stejné je to v hokeji - bruslení a agrese dopředu. Nic jiného. O obraně si přečtěte čerstvý rozhovor s Jágrem. Tak to má být. Tak je to správné.

PL8

Příspěvekod PL8 » 12 říj 2019 14:51

Omlouvám se, blbě jsem v perexu neumazal sám sebe. Nereaguji na PL8, ale na Štenkovana...

Sweník

Příspěvekod Sweník » 12 říj 2019 15:09

PL8 píše:Omlouvám se, blbě jsem v perexu neumazal sám sebe. Nereaguji na PL8, ale na Štenkovana...

Jenže názory většiny lidí jsou úplně jiné. Viz třeba tahle diskuze..
https://www.idnes.cz/hokej/hokejova-1-l ... ou/diskuse

Nechápu tohle zpátečnické myšlení. Taky si myslím, že mladí kluci musí hrát, hrát a hlavně hrát, aby rozvíjeli své dovednosti. Pak bude i více z čeho vybírat..

Vždyť všude čtu, že až do dorostu je naše mládež jedna z nejlepších na světě. Jenže pak přijde dorost, junioři a už se nechytáme.

Mjr.Zeman

Příspěvekod Mjr.Zeman » 12 říj 2019 15:11

tomaso25 píše:Hubas to shrnul skvěle.

A myslím, že ho dobře podpořil Antoš. Jeho úsměšek ve chvíli kdy vyslovoval, že "Lubina má svoji historii a TR má svoji historii", ten mluvil za všechno. A ano, souhlasím s tím, že to, jak se k němu trenér, sportovní manažer chovali, je dehonestace. A mediátor GŘ se v těch sračkách ještě stačil vykoupat.

Pospíšil si jede svoje kšefty a podle toho taky vypadají jeho názory. Hlavně se nikoho z mocných nějak nedotknout a být rádoby neutrální.

S Lubinou kdysi taky bylo částečně zameteno (a dodnes to v sobě má) a tak bych právě nečekal, že bude provádět daleko větší svinstvo někomu jinému než se stalo jemu. Měl jsem ho za charakternějšího. :think:
Samozřejmě že mám na mysli výhradně hokej.

Valda

Příspěvekod Valda » 12 říj 2019 15:14

Clovek zmizi na par dni mimo CR a tady se mezitim vse krasne vybarvi ...asi bych i byval rozepsal, kdybych si nepustil ze zaznamu Hubase a Antose. Nemyslim, ze ani Pospec nejak mlzil, minimalne souhlas se spatnou komunikaci. Nicmene mu ujel vlak, stejne jak jeho kamaradum z klubu a mel by zacit na sobe makat ...

Martin Sykora se bohuzel odkopal ...kazdou vetu konci sluvkem "ja", a to je proste konec. Opet politika, opet ego, opet jesitnost. Tohle uz asi tezko u vetsiny fanousku vyzehli. Nezkusenost je znat a bohuzel na to doplacime.

Belohlavovi bych asi drzel palce, ale nejvyssi cas klub prodat ...a doufam, ze do toho pujdou kluci z Pardubic. Had mozna muze kapitalove vstoupit, ale nevim. Byla sance angazovat Ruzicku, s ohledem na ego a jesitnost vedeni klubu je jasny, ze se neresila vykonnost. Jestli na to Vlada ma nebo ne je uplne stejny pripad, jako jestli na to ma Rolas ...

S Libercem asi dobry mac. Chybi body s Varama, Vitkama a Zlinem ...jen mam opet chaos v tom, kdo za to nese odpovednost, protoze si to tam panove prehazuji jak horkej brambor. OMG! Pardubice fakt skoncili v dobe, kdy vzniklo jakesi Dynamo ...

Dizzy

Příspěvekod Dizzy » 12 říj 2019 15:17

S Lubinou kdysi taky bylo částečně zameteno (a dodnes to v sobě má) a tak bych právě nečekal, že bude provádět daleko větší svinstvo někomu jinému než se stalo jemu. Měl jsem ho za charakternějšího. :think:

Myslis jeho poslední extraligové zkušenost v Jihlavě?
To ještě Laďas bumbal ligu a rozhodne neměl céčko na hrudi. Ale jo kus msty tam určitě bylo ...

PL8

Příspěvekod PL8 » 12 říj 2019 15:23

Sweník píše:
PL8 píše:Omlouvám se, blbě jsem v perexu neumazal sám sebe. Nereaguji na PL8, ale na Štenkovana...

Nechápu tohle zpátečnické myšlení. Taky si myslím, že mladí kluci musí hrát, hrát a hlavně hrát, aby rozvíjeli své dovednosti. Pak bude i více z čeho vybírat..

Vždyť všude čtu, že až do dorostu je naše mládež jedna z nejlepších na světě. Jenže pak přijde dorost, junioři a už se nechytáme.

Nemám nic proti diskuzím. Já jen vím, že mám svoje osobní (a rodinné) zkušenosti s hokejem a hlavně s lidmi v něm (někdy jim říkám důvěrně sráči). Nemyslím si o sobě, že jsem primitivní blb, snažil jsem se vždycky vzdělávat, ale všechno jsem vždycky srovnával se svými zkušenostmi a s tím, co vidím kolem sebe. Jak třeba slova druhých vypadají ve světle deseti let jejich realizace. Proto říkám to, co říkám.
Podle mého už neplatí, že až do dorostu jsme světoví. My jsme světoví tak do úrovně přechodu mladších a starších žáků (možná do konce starších žáků, ale už i tom dost pochybuji). Tam bychom asi možná byli mistři světa. Jenže ve světě se na tuhle kategorii nehraje. Vezměte si, že dorost = U18. A jsme jedni z nejlepších na světě? Vycházím z toho, že máme 30.000 registrovaných kluků, vycházím z toho, že máme 200 krytých hal. (poměřte Švýcarskem, Německem, Dánskem, ale i Slovenskem nebo bývalou Jugoškou...). Tak kde jsou výsledky?

PL8

Příspěvekod PL8 » 12 říj 2019 15:25

PL8 píše:
Sweník píše:

Nemám nic proti diskuzím. Já jen vím, že mám svoje osobní (a rodinné) zkušenosti s hokejem a hlavně s lidmi v něm (někdy jim říkám důvěrně sráči). Nemyslím si o sobě, že jsem primitivní blb, snažil jsem se vždycky vzdělávat, ale všechno jsem vždycky srovnával se svými zkušenostmi a s tím, co vidím kolem sebe. Jak třeba slova druhých vypadají ve světle deseti let jejich realizace. Proto říkám to, co říkám.
Podle mého už neplatí, že až do dorostu jsme světoví. My jsme světoví tak do úrovně přechodu mladších a starších žáků (možná do konce starších žáků, ale už i tom dost pochybuji). Tam bychom asi možná byli mistři světa. Jenže ve světě se na tuhle kategorii nehraje. Vezměte si, že dorost = U18. A jsme jedni z nejlepších na světě? Vycházím z toho, že máme 30.000 registrovaných kluků, vycházím z toho, že máme 200 krytých hal. (poměřte Švýcarskem, Německem, Dánskem, ale i Slovenskem nebo bývalou Jugoškou...). Tak kde jsou výsledky?

Pardon, zase jsem blbě přečetl váš řádek o dorostu - spletlo mě, že píšete až do dorostu - já ho do té světovosti zahrnul a vy jste myslel, jako že v dorostu už ne. S tím souhlasím...

Mjr.Zeman

Příspěvekod Mjr.Zeman » 12 říj 2019 15:37

Dizzy píše:

Myslis jeho poslední extraligové zkušenost v Jihlavě?
To ještě Laďas bumbal ligu a rozhodne neměl céčko na hrudi. Ale jo kus msty tam určitě bylo ...

No, po návratu z Třince si strašně moc přál titul a ten nakonec vyšel, když hostoval v Jihlavě. Jenže to byla vyjímečná sezóna s obrovsky našlapanou sestavou a Láďa měl tuším nějaké zranění v začátku sezony a byl na hraně/za hranou sestavy. No a asi to mezi ním a Martincem moc nefungovalo, tak šel do Jihlavy. A to v něm zůstalo, si myslím. Při oslavách titulu 2005 na zimáku jsem právě jeho sledoval a byl z toho prostě totálně vyřízenej (byl pozván na pódium v rámci sestavy předchozím mistrů ligy). Fakt neuvěřitelná situace.

Sweník

Příspěvekod Sweník » 12 říj 2019 15:39

Pokud se nepletu, jednou přišel Martincovi na trénink ve stavu, že ho museli hráči podpírat. Dost se o tom mluvilo, následně putoval do Jihlavy. Kusý tohle většinou řešil dost rázně..

acrylic

Příspěvekod acrylic » 12 říj 2019 15:46

Sweník píše:Pokud se nepletu, jednou přišel Martincovi na trénink ve stavu, že ho museli hráči podpírat. Dost se o tom mluvilo, následně putoval do Jihlavy. Kusý tohle většinou řešil dost rázně..

Tuhle aféru si taky pamatuju.

Propulse

Příspěvekod Propulse » 12 říj 2019 15:53

Ja kdyz koukam na tabulku, tak jsme hrozny pitomci. O 6 bodu vic mohlo byt uplne v klidu. Bodovat se mohlo v Olomouci, ve Zline a urcite i domaci zapas bud s Hradcem nebo Vitkama. S Varama to bylo dost odflaknuty. Mohli jsme byt uplne jinde a byl by apson herni klid..

Dan605

Příspěvekod Dan605 » 12 říj 2019 16:04

Včera super vyhrálo se ale nemělo by se zapomínat na ty chyby co se tady vytvořili na posledních x měsíců. Dnes jsem koukal na statistiky na webu a zjistil jsem že MIKUŠ má v kolonce gólů -1 :D Tak musí aspoň jeden dát aby byl na nule. :D
Přílohy
Snímek obrazovky (46).png

fansDKnL

Příspěvekod fansDKnL » 12 říj 2019 19:10

Sweník píše:
Itchy píše:Problem mam se Zdrahalem, s jeho bruslenim i kondickou. Pro mne to je solidni hrac pro prales.

Tak tady se asi neshodneme. :-)
Jednak fyzičku má skoro nejlepší v týmu, například v létě při výšlapech na kole byl první. Má strašnou sílu a je asi dost namakaný. Proto možná není nejrychlejší, ale o to víc hraje pozičně a hlavně tvrdě. Jen je velká škoda, že neumí využít tu svou střelu..

Navíc jak už jsem psal, v poměru cena/výkon to bude patrně náš nejlepší obránce..

Souhlasím Sweník

frysta

Příspěvekod frysta » 12 říj 2019 20:02

Sweník píše:Pokud se nepletu, jednou přišel Martincovi na trénink ve stavu, že ho museli hráči podpírat. Dost se o tom mluvilo, následně putoval do Jihlavy. Kusý tohle většinou řešil dost rázně..

Tak tak a loni jsme na to vzpomínali, když klub mlčel ohledně chlastu v týmu. Martinec i Kusy to tehdy v klidu přiznali a Lubinu odstavili. Nikdo se nedivil, nebyla to ani žádná senzace. Lubina měl velký talent a cit pro hru, ale profikem se nikdy nestal. Možná Rolase shodil záměrně, ale spíš si myslím, že se dostal pod tlak. Hodili na něj práci, na kterou neměl a on to nezvládal. Přicházely zkraty. To jde za vedením. Stejně tak jeho smlouva.

https://www.idnes.cz/hokej/extraliga/ve ... _hokej_cig

depresive

Příspěvekod depresive » 12 říj 2019 21:07

Dá se někde dohledat včerejší Jelínek, píšete, že to byla prasečina, ale nikde jsem to nedohledal.....

Kiwi

Příspěvekod Kiwi » 12 říj 2019 21:39

https://www.hokej.cz/tv/hokejka/video/20191366

čas - 1:59:43 - sekání (nepotrestané)

J14

Příspěvekod J14 » 12 říj 2019 22:15

Štenkovan píše:
PL8 píše:
Sweník píše:Teď jsem si to teprve pouštěl, Hubas opravdu skvěle vše vystihl. Ale nejvíc mne zaujal Antoš, přišlo mi, že byl neskutečně naštvaný, takhle jsem ho ještě v televizi neviděl. Být ve studiu Lubina nebo Sýkora, tak on by jim snad jednu fláknul.. :-)

Káca včera nakonec podržel. A souhlasím s chválou Zdráhala. Dle mne v poměru cena/výkon náš absolutně nejlepší bek, navíc odchovanec, z toho mám radost. A o útoku tady včera někdo trefně poznamenal, že Tybor letos dluží Kousymu minimálně deset asistencí. Tak snad mu je brzy vrátí, včera nakročil dobře. ;-) Navíc v první třetině se mi zase moc líbil Kusý. Jak toho kluka mohli poslat pryč? Kdo tohle má na svědomí, měl by dostat pořádnou pokutu, když je mohou dostávat i hráči..

Tady máte všichni odpověď na ty řeči (už loni), že naši junci na to nemají. Mají, ale potřebují dostat pořádnou šanci. Tak je to obecně. Jakmile se začnou junioři pouštět do áčka, uvidíte, jak jich bude přibývat i v juniorce samotné. Tomu se říká motivace. Smysl toho, čemu se věnují od dětství. A věřte, že jich bylo vždycky dost. A kde jsou? Většinou skončili, protože ztratili chuť. Doufejme, že tihle současní sami prokáží, jestli na to mají nebo ne.

Největší problém juniorů a jejich zapojováni do A je v tom, že se strašně prodloužil aktivní věk hokejisty. V ideálním případě bez cizinců by extraliga potřebovala 400 hokejek. Kariéra dřív končila 33+ takže si měl 15 let hokeje. Což při ideálním rozložení věku znamenalo 27 kluků z ročníku mohlo jít do A. Dneska když se končí v průměru 37 tak máš chlapa v A 19 let což znamená, že potřebuješ jen 21 juniorů z ročníku na doplnění stavu a to bez cizinců. Když započítáš cizince tak se dostaneš k 17 klukům z ročníku co jsou potřeba na doplnění stavu. Je samozřejmý, že se počty podle kvality ročníku měněj, ale v dlouhodobým průměru to je takhle. Takže extraliga nemá potřebu zapracovávat víc juniorů není je kam dát. A tím pádem plno kluků co by se vhrálo a plnilo ochozy končí přesně jak píšeš ty.

No a jsme zase u svazu, ne?
Tuhle analýzu asi nedají dohromady, co?
Netuší, kolik hráčů jim každý rok končí......
Nemají páru, co to znamená pro náš hokej.....

FOGLIK

Příspěvekod FOGLIK » 13 říj 2019 05:36

Kiwi píše:https://www.hokej.cz/tv/hokejka/video/20191366

Z naší strany, jak jsme byli my, to i vypadalo jestli nedostal pukem. Opakované záběry samozřejmě nedávají. Tohle je vyloženě na disciplinárku.
Seknout hráče ještě bez puku zezadu do nechráněného místa. Prostě hovado. Na hokejce to komentoval ten hňup, kvůli kterému jsem jim tam loni asi dvakrát psal. A keci pořád stejné.

jimmypop

Re: RE: Re: Hokej

Příspěvekod jimmypop » 13 říj 2019 08:08

FOGLIK píše:

Z naší strany, jak jsme byli my, to i vypadalo jestli nedostal pukem. Opakované záběry samozřejmě nedávají. Tohle je vyloženě na disciplinárku.
Seknout hráče ještě bez puku zezadu do nechráněného místa. Prostě hovado. Na hokejce to komentoval ten hňup, kvůli kterému jsem jim tam loni asi dvakrát psal. A keci pořád stejné.
Béďa Tatranka už včera od DK za páteční kolo flastr dostal (tam ale už v zápase byl trest na 5 minut + osobní trest do konce utkání za zásah do hlavy a krku). Tak nevím, jestli naše j-elitní vedení vůbec nějakej podnět podávalo.

Mjr.Zeman

Re: RE: Re: Hokej

Příspěvekod Mjr.Zeman » 13 říj 2019 08:41

jimmypop píše:
FOGLIK píše:

Béďa Tatranka už včera od DK za páteční kolo flastr dostal (tam ale už v zápase byl trest na 5 minut + osobní trest do konce utkání za zásah do hlavy a krku). Tak nevím, jestli naše j-elitní vedení vůbec nějakej podnět podávalo.

Jestli to tu čtou, tak ten podnět třeba už dneska podají. :-)

jimmypop

Re: RE: Re: RE: Re: Hokej

Příspěvekod jimmypop » 13 říj 2019 08:46

Mjr.Zeman píše:
jimmypop píše:
FOGLIK píše:Z naší strany, jak jsme byli my, to i vypadalo jestli nedostal pukem. Opakované záběry samozřejmě nedávají. Tohle je vyloženě na disciplinárku.

Jooo to bylo možná za Hrabala, že co si tu přečetl, honem běžel opravit, doplnit. Včera tu někdo dával Mikušovu statistiku mínus jedna v gólech a světě div se, je to tam pořád.

Kuba23

Re: RE: Re: RE: Re: Hokej

Příspěvekod Kuba23 » 13 říj 2019 09:12

jimmypop píše:
Mjr.Zeman píše:
jimmypop píše:Béďa Tatranka už včera od DK za páteční kolo flastr dostal (tam ale už v zápase byl trest na 5 minut + osobní trest do konce utkání za zásah do hlavy a krku). Tak nevím, jestli naše j-elitní vedení vůbec nějakej podnět podávalo.

Jooo to bylo možná za Hrabala, že co si tu přečetl, honem běžel opravit, doplnit. Včera tu někdo dával Mikušovu statistiku mínus jedna v gólech a světě div se, je to tam pořád.

Asi už sem nechodí, však jsme jen ta malá skupinka věčně nespokojených, kteří vytváří problémy a jak by řekl Šesták - Měl jsem rovnou tři generální sponzory před podpisem, ale kvůli lidem jako vy to nevyšlo.

Jinak dneska čekám návrat do reality a výsledek 6:1 pro Plzeň, chytat bude od začátku Štěpánek, ať se nám ty kluci v bráně točí jak na kolotoči.

Mišel

Příspěvekod Mišel » 13 říj 2019 09:53

dnes 2:3

Jinak Rolas si byl kopnout fotbal....no mohl by příští týden taky páč zajíždíme na mač do Srchu :goodpost:
užijeme si to :pivko:

frysta

Příspěvekod frysta » 13 říj 2019 11:09

Už pár dní sem nikdo z klubu nechodí. :)
S podněty DK bych byl opatrný, aby nám sem nepřistálo něco z Ruska nebo Kanady. Už takhle se Štěpánkem v kádru dost riskujeme. :)

Zpět na “Diskuzní forum”