Články

Nejnovější

Otevřený dopis fanoušků pardubického hokeje

Vážený pane primátore, vážené zastupitelky, vážení zastupitelé,

my, níže podepsaní fanoušci, si dovolujeme Vás oslovit kvůli neúnosné a neudržitelné situaci v klubu HC Dynamo Pardubice, a.s., protože Vy, jakožto zástupci majoritního vlastníka klubu, jste jediní, kteří mohou danou situaci změnit.

Mnoho z nás je fanoušky klubu již několik desítek let a i přes několikaletý sportovní a morální úpadek se klub stále ještě může chlubit jednou z nejvyšších průměrných extraligových návštěvností (kolem 7 tisíc). Navíc, díky fanouškům, přitékají do klubové pokladny nemalé finanční prostředky za zakoupené vstupenky. Jsme vlastně jedním z největších sponzorů klubu a náš názor by měl být slyšet. Proto jsme přistoupili k vyjádření našeho názoru tímto otevřeným dopisem. Jeho sepsání je vlastně zoufalým voláním o pomoc. V  klubu naše výhrady nikoho nezajímají, a tak se obracíme na Vás.

Poslední roky existence našeho slavného klubu se nesou v duchu neprofesionalismu, sportovního i morálního úpadku klubu a v poslední době také v duchu zcela nepřípustného propojení s politikou. Uvedená tvrzení bychom rádi doložili na konkrétních příkladech:

1) Kumulace funkcí – Dušan Salfický je generálním manažerem klubu, zastupitelem městského obvodu Pardubice I, zastupitelem města Pardubice a zastupitelem Pardubického kraje. Opravdu si myslíte, že člověk s tolika funkcemi může svou energii plně věnovat práci pro klub tak, jak si funkce GM žádá? Připadá Vám v pořádku, aby firmu, ve které je město majoritním vlastníkem, řídil někdo, kdo se jí nemůže věnovat na plný úvazek? Zároveň není Dušan Salfický jediným člověkem v klubu, kterého se tento problém týká, více funkcí mají i Jan Hrabal (zastupitel města Pardubice), Ondřej Šebek a další. I u těchto lidí je to samozřejmě zásadní problém, ale u pozice GM je to alarmující nejvíce. V neposlední řadě nemůžeme pominout ani střet zájmů výše uvedených pracovníků klubu, kteří jako zastupitelé mohou ovlivňovat dění ve firmě, kde sami pracují. Dle našeho názoru si klub v této složité době zaslouží, aby pro něj pracovali pouze lidé, kteří se mu budou věnovat na 100% a které nebude svazovat politická rovina věci, protože to je jediná šance k nápravě stávající situace.

2) Morální úpadek klubu – Pardubický hokejový klub byl vždy známý svým úzkým propojením s fanoušky. Na stránkách klubu pravidelně odpovídal GM, konaly se velmi pravidelné diskuzní kotle, na webu fungovalo fanouškovské diskuzní fórum. Jaká je situace dnes? Fórum zrušeno bez náhrady, GM nekomunikuje a diskuzní kotel bude pravděpodobně zase svolán až před baráží, kdy bude oznámen den až dva předem a ideálně v čase, aby se ho mohlo zúčastnit co nejméně fanoušků. S morálním úpadkem také souvisí, jak se klub staví, resp. nestaví k opakovanému porušování životosprávy svých hráčů. U jakéhokoliv problému dříve zcela otevřený klub nyní volí taktiku nechat problém vyhnít, vše popírat a tutlat.

3) Sportovní úpadek klubu – V tomto bodu není  o čem diskutovat, neboť čísla hovoří  jasnou řečí. Tento stav je způsoben zcela nekompetentním vedením klubu, které tvrdí, že rozpočet je několik sezón stejný (zde máme podezření na lež a vy ji můžete potvrdit, protože narozdíl od nás znáte přesná čísla) a přesto je “A tým” rok od roku slabší. Hráči jsou vybíráni zcela nekoncepčně, na úkor odchovanců hrají neznámí Rusové, jejichž sportovní přínos je nulový. Loňskou sezónu jsme měli ohromnou porci štěstí a uhráli jsme shodou mnoha šťastných okolností 6.místo, které však objektivně bylo nad poměry klubu. Takové štěstí se však neopakuje příliš často a letos po odehrání takřka 40% zápasů míříme do nejistých vod baráže (v barážové sezóně jsme v této fázi soutěže měli o pouhé 4 body méně než nyní). Jak těžký je potom případný návrat mezi elitu se můžeme zeptat v Budějovicích nebo na Kladně.

4) Finanční stránka klubu – Už pouhým pohledem na dresy, ledovou plochu nebo mantinely je vidět, že naším letošním “nejsilnějším sponzorem” je firma NO LOGO. Neobsazené reklamní plochy jsou naprostým selháním obchodního oddělení, které ani po loňském šestém místě v tabulce nedokázalo oslovit dostatek sponzorů a náš rozpočet je tak velmi pravděpodobně nižší než tomu bylo v předchozí sezóně. Dle informací lidí z firem působících v pardubickém regionu nedochází k ativnímu osobnímu oslovování firem jako v minulosti a péče o stávající sponzory má k ideálu také velmi daleko. Jakou motivaci mají sponzoři dávat peníze do firmy, která spíš než úspěšný sportovní klub semknutý s fanoušky připomíná politickou trafiku?

Od vás žádáme:

1) Obsazení pozic v klubu profesionály, kteří se budou moci klubu plně věnovat a kteří nebudou rozptylováni svou politickou funkcí.

2) Zvýšení tlaku na obchodní oddělení, protože bez peněz se těžko můžeme posunout směrem k lepším pozicím.

3) Narovnání vztahu mezi městem a klubem, co se týče financí, protože tradiční klub, jakým HC Dynamo bezesporu je, si zaslouží od města rozhodně minimálně stejnou podporu, jaká je standardem v ostatních extraligových městech.

4) Zajištění otevřené a transparentní komunikace klubu směrem k fanouškům. Klub je majoritně vlastněn městem a tak má široká veřejnost právo na absolutní transparentnost a maximální míru informovanosti bez lží, zamlčování a mlžení.

Pokud nedojde k vyřešení těchto věcí, tak bude pokračovat stávající pomalé umírání dříve slavného klubu, který ještě před nemnoha lety byl nejsilnější hokejovou značkou v celé republice. Svou nečinností pod tím budete podepsání i Vy. Teď máte jednu z posledních, ne-li poslední, možnost udělat něco, aby Vaše jméno nebylo zapsáno pod zlikvidováním jednoho z nejslavnějších klubů české hokejové historie.

S pozdravem,

fanoušci pardubického hokeje.

Po nasbírání dostatečného množství souhlasných podpisů bude Otevřený dopis fanoušků pardubického hokeje vytisknut i se seznamem podpisů a odeslán všem pardubickým zastupitelům, regionálním médiím a významným sponzorům pardubického hokeje.

*V komentáři při podpisu můžete uvést i Váš důvod podpisu či poznámku

*V případě nefunkčnosti níže přiloženého podpisového formuláře jej naleznete zde: https://www.petice24.com/otevreny_dopis_pcefans

Related Posts

Comments (27)

 • Josef Zahradník
  23. 11. 2018 at 20:52 Reply

  Chtělo by to velkou změnu ve vedení a v kádru, musíme začít hrát hokej a nenechat se vysmívat ostatníma

 • Petr Bartizal
  23. 11. 2018 at 21:06 Reply

  Poprvé jsem byl v Pardubicich na hokeji když golman Jirka Crha vyjel na led s pomalovanou maskou,tehdy u nás věc nevídaná. Od té doby tluče moje srdce pro Pardubice. To co předvádí klub nyní je katastrofa a jelikož nechci být vulgární,tak raději dál psát nebudu. Stačí na to jediné slovo : DEFENESTRACE !!!

 • Ctirad Pizl
  23. 11. 2018 at 23:08 Reply

  Toto co nám tu všichni předvádí je hrozné ctirad

 • Václav Klatovský
  23. 11. 2018 at 23:19 Reply

  Podepsáno!

  • Jiří Pechanec
   24. 11. 2018 at 22:12 Reply

   Správně Václave i já to už podepsal!!!!

 • Alena starhova
  24. 11. 2018 at 7:29 Reply

  Plne souhlasim!

 • Lukáš Vlk
  24. 11. 2018 at 9:07 Reply

  Podepsáno

 • Miroslav
  24. 11. 2018 at 10:07 Reply

  Mám malou firmu a chtěl jsem podpořit Pardubický hokej částkou za reklamu kterou jsem tam chtěl mít. Ale bohužel mám v nadpise stejnou značku jako jeden z hlavních sponzorů tak mi to nepovolili. Škoda myslím, že každá koruna dobrá. Teď už nemám zájem.

 • petr vondruška
  24. 11. 2018 at 10:32 Reply

  chodil jsem ještě na Standu Prila, Jirku Dolanu a další… dneska je mi ale z hokeje špatně a věřte… tohle si fanoušci nezaslouží

 • Péťa Navrátil
  24. 11. 2018 at 10:37 Reply

  Chtělo by to najít posilu do útoku a taky obranu co hrajeme na ledě je hrůza jako fanoušci máme právo zlobit se na salfického dělá nám ostudu tohle není manažer ten člověk ničí náš hokej a tahá nás do první ligy

 • Tomáš Jarolím
  24. 11. 2018 at 12:00 Reply

  Podepsáno!

 • Ondra
  24. 11. 2018 at 14:04 Reply

  Vyfackat vsechny at se proberou.

 • Jana Petrů
  24. 11. 2018 at 16:27 Reply

  Prosím o pomoc našemu dynamu 🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔.

 • Lukáš Mrázek
  24. 11. 2018 at 16:59 Reply

  Před šesti lety, tedy v roce 2012 kdy jsme slavili poslední titul bylo Dynamo nejsilnější značkou našeho hokeje. Silný kádr, silné zázemí a snad největší rozpočet co se týmů týče. Pro mne potom nepochopitelné vyhození GM p. Kuseho a začal totální úpadek. Mám jen očí pro pláč…..👎👎👎

 • Pavel Hovorka
  24. 11. 2018 at 17:02 Reply

  Podepsano a krasně napsano!!!

 • domingéz
  24. 11. 2018 at 18:08 Reply

  Jsem fanouškem “od kolébky”, prožil jsem psycho sezonu s baráží na každém utkání v aréně a loňskou sezonou jsem byl u vytržení…..DNES? Abych chodil kanálama, v práci jsem pro smích, v restauraci jsem pro smích (je fakt, to je můj problém)…kde je chlouba “hokejtaunu”, vždyť my jsme ve všem úplně v řitním otvoru a největší potupa je, jakou radost z toho mají do ligy přivadrovalí na sever od nás.,..k nám nejdou žádní odchovanci…catering v hale ubožárna…co se to děje…diskuzní forum v “zadeli-zrušeno”, na webovkách od 23.10.2018 nikdo nereaguje, takže fanoušky mají všichni v koncáku, čeho jsme se to sakra dočkali…..
  Otevřený dopis podepisuji “tisíckrát”
  DYNAMO – když jednou, tak navždy!!!!!!!
  Otevřený dopis podepisuju tisíckrát.

 • Karel
  24. 11. 2018 at 18:48 Reply

  Jdeme před radnici a vytáhne je do reality!

 • Petr Malijovský
  24. 11. 2018 at 19:07 Reply

  Salfický a spol honí funkce. Hrobaři pardubickeho hokeje. Ale neni to jen o penězích,viz.třeba Vary. Bílý mantinel za branou – trapas. Treba nas koupi číňani.

 • Aneta Jandová
  24. 11. 2018 at 19:39 Reply

  Podepsána

 • Josef Tabak
  25. 11. 2018 at 1:28 Reply

  Jsem fanouškem od šedesátých let.Pamatuji “prcka” Lackýho,trenéra Sekeru, Prýla, a další.. Kdy bývala hala nadupaná až po střechu. Člověka z toho krásně mrazilo i hřálo u srdce když celá hala fandila. Někdy se i nedařilo ale pořád se bojovalo a hrálo pro lidi. Nemohli jsme se dočkat na další zápas.Prostě skvělá Tesla Pardubice,”Dynamo”.:-) Ale co se děje tedˇ to je fakt děs běs. Narodil jsem se v Pardubicích nyní žiji přes třicet v HK. a co si musím vyslechnout jsme tak akorát pro smích. Jinak moc krásně napsaný super.

  • šibenice
   26. 11. 2018 at 8:33 Reply

   Pepi bude hůř ,s tím se smíř ;-d

 • Ondřej Miláček
  25. 11. 2018 at 9:28 Reply

  Podepisuji každé slovo v tomto dopise. Petice podepsána.

 • Petr
  25. 11. 2018 at 13:37 Reply

  Je to ostuda drogy,alkohol a hlavně životospráva u profesionálů.Kteří jdou jen tam kde dostají smlouvu a peníze.Prostě žoldáci a je jim Dynamo nebo pro nás staršího ročníku Tesla úplně u prdele.Ať raději hrajou junioři .Tim to také podepisují ale nevěřím že se se něco změní.

 • Jiří Belej st.
  25. 11. 2018 at 16:20 Reply

  Také podepisuji, souhlasím a vzpomínám na Z.Kusého, to peníze vždy byly,
  cca 50 mil Kč na pět let. Vpomínám na bojovníka, na kocoura Mikeše
  jak se rval na brankovišti, kde rozdával rány a také dostával a nebo bochníka. atd.
  Dále vzpomínám ještě na nedávnou na rychlost Petra Sýkory a jeho ránu z prvé, to již není, neexistuje, atd.
  Díky a uvidíme.

 • Petr
  25. 11. 2018 at 22:19 Reply

  je opravdu smutné co se děje s naším Dynamem..
  hráčům se asi už opravdu nechce a nedá se na to ani dívat….
  v pondělí si přijdu poslechnout co nám řeknou..
  nechci předvídat, ale letos jdeme do baráže..

 • Koudelka
  26. 11. 2018 at 10:47 Reply

  Toto je dotaz na vedení klubu,aby se na něj připravili a dokázali na něj odpovědět. Myslím že na odpověď máme nárok, protože i z našich daní jdou peníze do pardubického hokeje.
  Takže:
  Kolik je aktuálně na výplatní listině klubu Dynamo Pardubice hráčů a kolik činí měsíčně částka na pokrytí platů těchto hráčů?
  Děkuji za odpověď

 • Stanislav Doubrava,Slepotice č.72
  26. 11. 2018 at 16:55 Reply

  Naprosto souhlasím s obsahem dopisu a přeji fanouškům,aby byli úspěšní.Standa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *